Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Rajoni : Kroacia dėrgon tanke dhe ushtarė nė kufij me Serbinė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/20 11:47:37 (625 Lexime)Nė vazhdėn e tensioneve politike mes Serbisė dhe Kroacisė kjo e fundit ka pėrforcuar kufirin e saj me shtetin serb duke dėrguar 1000 ushtarė dhe pajisje dhe armatim tė rėndė duke pėrfshirė edhe tanket “Panzer” tė cilat i ka blerė nga Gjermania, shkruajnė mediat serbe pėrcjell Indeksonline.

Gjithashtu Kroacia ka nė plan tė vejė nė gatishmėri edhe rezervistėt e saj.

Gjatė kėtij viti dhe vitit tė ardhshėm nė katėr qytete nė Kroaci, Vukovar, Varazhdin, Sinj dhe Pllaka, tė paktėn dhjetė vjet nuk ishte parė njė ushtarė kroatė nė uniformė.


Vendimi i ministri i Mbrojtjes Kroate Damir Krsticevic, do tė dėrgohen forca shtesė inxhinierė, detyra e tė cilėve, ndėr tė tjera qė lidhen me Danubin dhe kufirin me Serbinė.

Nga Ministria kroate e Mbrojtjes sqaruan se nė vazhdėn e ngjarjeve aktuale tė zhvendosjes sė NATO-s dhe ushtarėve amerikanė nė kufijtė e saj lindore me Rusinė dhe arriti nė pėrfundimin se Kroacia ka nevojė pėr tė vendosur ushtrinė nė zonat kufitare.

Nė Vukovar, nė brigada e 204 e ushtrisė kroate ėshtė vendosur aktualisht me 80 anėtarė tė inxhinierėve dhe qindra trupave tė forcave speciale.

/Indeksonline/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit