Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : "PLAKAT" Kthejn dimrin nė Zvicėr: Aksident zinxhiror nė rrugėn e rrėshqitshme
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/18 11:54:15 (1826 Lexime)Edhe pse tashmė njė muaj jemi nė stinėn e pranverės, dimri i ka bėrė edhe njė vizitė, shpresojmė tė shkurtė, Zvicrės. Temperaturat sot nė Zvicrėn lindore kanė rėnė nė rreth 4 gradė dhe ky mot i ftohtė ėshtė shoqėruar me shi dhe vende vende edhe me borė.

Kjo gjendje ka shkaktuar edhe aksidente trafiku. Kėshtu, sot nė mėngjes, nė autostradėn A1 nė drejtim tė qytetit St.Margrethen, (Kantoni St. Gallen), pėr shkak tė rrugės sė rrėshqitshme ka ndodhur njė aksident zinxhiror, njofton srf.ch.

Dhjetė automobila janė pėrfshirė nė ndeshje, bėn tė ditur Policia Kantonale e St. Gallenit, pėrcjell albinfo.ch. Por nė kėtė aksident nuk ka pasur tė lėnduar.

Ky aksident ka shkaktuar njė kolonė tė gjatė nė mes tė lokaliteteve Meggenhus dhe Rheineck. Automjeteve u ėshtė dashur tė prisnin deri njė orė nė kolonė.

Si lindi gojdhėna e plakave?

Legjenda thotė njė herė e njė kohė disa plaka u ngjitėn nė mal dhe thirrėn me tė madhe: “Lamtumirė Dimėr, Vafsh nė Djall!”. Ishte Prill, por dimri vendosi tė kthehej sėrish. Muaji Prill i kėrkoi muajit Shkurt t’i jepte disa nga ditėt e tija pėr t’i ngrirė plakat si pėr t’ju kujtuar qė dimri nuk ka ikur dhe ėshtė mė i fuqishėm se ato, dhe qė ėshtė njė fenomen natyror qė duhet respektuar. Plakat vdiqėn nga i ftohti dhe mė pas erdhi pranvera sėrish.Madje gojėdhėna thotė se nė atė vend sot gjendet njė gur si nė formėn e njė Plake, ku edhe sot e kėsaj dite, aty buron ujė, qė thuhet se janė lotėt e Plakės.

Ndaj gati njė javė nė muajin Prill kthehet dimri, i cili sjell reshje shiu thuajse nė tė gjithė Shqipėrinė dhe pas shirave vjen pranvera e vėrtetė. Kjo javė ka nisur me reshje shiu ndaj kujtoni se kanė ardhur plakat!
Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.