Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Milloshoski kundėr zbardhjes sė rastit “Monstra” !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/7 5:34:22 (774 Lexime)“Qėllimi i PSP-sė/LSDM-sė pėr “Qeveri tė re reformuese” ėshtė qė pėrpara Pashkėve nė mėnyrė tė dhunshme tė zgjidhet kryetari i Kuvendit, ndėrkaq nė Qershor tė ngritėn mbi 20 akuza tė pabaza kundėr kundėr anėtarėve tė VMRO-DPMNE-sė tė cilėt i zbardhin politikat e dėmshme tė Zaevit. Deri nė fund tė vitit do tė duhet qė PSP tė gjejė “gjykatės tė pavarur” tė cilėt do t’i lirojnė tė akuzuarit e rastit “Monstra” dhe “Lagjja e Trimave”, ndėrkaq pėr atė Zaev do tė lirohet nga akuza nė lėndėn “Ryshfeti”, shkruan deputeti i VMRO-DPMNE-sė, Antonio Milloshoski, i cili sė fundmi ėshtė nėn hetim tė Prokurorisė Speciale pėr pronėn e tij. Por, nuk do tė ju kaloj shkruan Milloshovski njofton Portalb.mk.

Specialja assesi ta merr nė nduar rastin “Monstra”

Rasti “Monstra” ende nuk po arrin nė duart e Prokurorisė Speciale, pasi qė nė njėrėn anė nuk ėshtė votuar ligji pėr dėshmitarėt e mbrojtur dhe nga ana tjetėr, Kėshilli i Prokurorėve nuk e jep lėndėn.

“Sjellja e ligjit pėr dėshmitarėt e mbrojtur dhe ndryshimet qė ne i kėrkuam, janė kyēe pėr shumė lėndė, nė mesin e tė cilėve janė “Monstra” dhe “Sopoti”, tha prokurorja e PSP-sė, Lenēe Ristovska mė 28 shkurt tė kėtij viti.

Mė 10 mars tė kėtij viti, Zaev lideri i LSDM-sė, Zoran Zaev, gjatė prezantimit tė programit qeveritar tė partisė premtoi se Qeveria e re do tė angazhohet pėr rastet e ndjeshme nė opinion.

“Qeveria e re do tė angazhohet qė ta zbardh rastin e Kumanovės, me mbėshtetje ndėrkombėtare pėr ata tė cilėt kanė qėndruar prapa rastit. Ministria kompetente do tė japė mbėshtetje pėr “Sopotin” “Brodecin”, “Monstrėn”, “Nikolla Mlladenov” dhe “Martin Neshkovskin”, premtoi Zaev.

5 vjet kėrkesė pėr zbardhjen e rastit “Monstra”

Halil Demiri, vėllezėrit Afrim dhe Agim Ismailoviq, Fejzi Haziri, Haki Haziri dhe Sami Luta, janė dėnuar me burg tė pėrjetshėm pėr rastin “Monstra”, nėn akuzėn se e kanė kryer vrasjen e pesėfishtė nė liqenin e Smillkovės.

Familjarėt e tė burgosurve pėr rastin ‘Monstra’ 1 majin e vitit 2012 e kujtojnė si njė ndėr ditėt mė tė kėqija tė jetės sė tyre, pasi qė trauma e aksionit policor tė zhvilluar para pesė viteve ende nuk ka kaluar.

Vendimi pėr gjashtė tė akuzuarit e rastit Monstra, acaroi shumė qytetarėt si dhe juristėt tė cilėt vlerėsojnė se nuk kishte prova te mjaftueshme pėr t’i shpallė ata fajtorė dhe tė ju shqiptohet dėnim me burg tė pėrjetshėm. Ky rast shkaktoi bujė tė madhe nė Maqedoni, sidomos te popullata shqiptare duke u organizuar edhe protesta masive njė muaj me radhė. Edhe pse disa herė u pėrfol nė opinion nga lideri i LSDM-sė, se ka material tė pėrgjuar pėr rastin “Monstra”, megjithatė nga “bombat” e publikuara, pėr kėtė tė fundit nuk nxori asgjė. Mė 1 maj tė vitit 2017 po bėhen 5 vite nga vrasja e pesėfishtė, edhe pas shumė kėrkesave, ende nuk ka njė pasqyrė tė qartė se kush nė tė vėrtetė ishte/ishin varėsi/t. /Portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.