Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Gra, ja pse duhet tė hani mė shumė arra !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/4/3 15:13:21 (1223 Lexime)Pirja e lėngut tė portokallit, ngrėnia e pjeshkave dhe arrave, mund t’i ndihmojė gratė qė tė reduktojnė rrezikun nga shumė ērregullime nė moshė tė vjetėr, transmeton Express, pėrcjell Portalb.mk.

Hulumtuesit nė Boston dhe Masaēusets analizuan dietat e rreth 55,000 grave gjatė njė periudhe 30 vjeēare dhe gjetėn se ato tė cilat kishin pėrfshirė kėto ushqime nė dietat e tyre kishin mė pak gjasa qė tė zhvillonin probleme fizike.Nė veēanti, gratė tė cilat kishin marrė sasi tė madhe tė portokajve, lėngut tė portokallit, mollėve dhe pjeshkave, sė bashku me arra, kishin njė rrezik mė tė vogėl se tė tjerat.

Arrat pėrmbajnė njė sasi tė konsiderueshme tė acidit alfa-linolenik, acidi yndyror omega-3 me bazė bimore, i cili pėrdoret pėr tė trajtuar sėmundje tė lidhura me lėvizshmėrinė, si artriti reumatik dhe sėmundje tė zemrės.

Nė ndėrkohė, shkencėtarėt thonė se ngrėnia e brokolit tri herė nė javė mund tė reduktojė rrezikun e sėmundjeve koronare tė zemrės, diabetėve dhe kancerit.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.