Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ali Ahmeti paralajmėron dorėheqjen e tė gjithė ministrave tė BDI-sė ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/31 15:56:38 (1156 Lexime)BDI-ja shqyrton mundėsinė e tėrheqjes sė kuadrove tė saj nga Qeveria teknike. Nė mbledhjen e fundit tė kryesisė sė partisė u shqyrtua se sa ky veprim do tė ndihmonte zhbllokimin e situatės, pėrfshirė kėtu edhe punėn e Kuvendit. Kreu i BDI-sė Ali Ahmeti deklaroi se vendimi do tė merret pas konsultimeve me partitė e shumicės parlamentare dhe ekspertėt e fushės.

Ne nga tė gjitha aspektet e kemi analizuar tėrheqjen e pjesėtarėve tė ekzekutivit tė Bashkimit Demokratik pėr Integrim tė shohim se sa mund tė kontribuojė nė zhbllokimin e situatės sepse ka zėra qė kjo mund tė jetė njė kontribut. Ne do tė konsultohemi me tė gjitha partitė dhe ekspertėt se ēfarė mund tė prodhojė ky veprim – deklaroi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė.


Edhe nėse BDI-ja merr vendim pėr tėrheqjen e ministrave, Kuvendi nuk ėshtė konstatuar pėr tė bėrė verifikimin e dorėheqjeve tė tyre. Javė mė parė, nga BDI-ja deklaruan se tėrheqja e ministrave tė tyre nga Qeveria do ta dėrgonte vendin nė zgjedhje tė parakohshme. Megjithatė Ahmeti tani deklaron se zgjedhjet e reja nuk janė zgjidhja mė e mirė dhe se mė tė rėndėsishme janė zgjedhjet lokale.

Nuk ėshtė zgjidhja mė e mirė shkuarja nė zgjedhje tė parakohshme. Kemi probleme shumė mė tė rėndėsishme. Zgjedhjet e parakohshme nuk do tė thotė se ofrojnė njė zgjidhje mė tė mirė dhe ne jemi nė kėrkim tė zgjidhjeve mė tė mira tani qė tė dalim nga kjo situatė. Shumė mė me rėndėsi ėshtė tė mendohet se sit ė tejkalohet ngėrēi pėr t’u organizuar zgjedhjet lokale – shtoi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-sė.

Pėr disa javė skadon afati pėr kryetarėt dhe kėshillat e komunave dhe i kompetencave tė tyre. Vazhdimi i mbledhjes sė kryesisė sė BDI-sė do tė bėhet pas njė jave.
/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.