Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Vaj ulliri me limon, pija mė e shėndetshme qė keni provuar !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/30 5:31:44 (930 Lexime)Kjo ėshtė njė recetė e mrekullueshme detoksifikimi e cila do tė pastrojė trupin tuaj dhe do tė zgjidhė problemin me mungesėn e energjisė.

Ajo ēfarė duhet tė bėni ėshtė tė kombinoni vajin e ullirit dhe limonin. Kjo pėrzierje do tė aktivizojė trupin dhe do t’ju ndihmojė tė ndjeheni tė freskėt dhe tė shėndetshėm, shkruan Bordo.al.

Ekspertėt pohojnė se ky ilaē ėshtė pėrdorur pėr shekuj me rradhė pėr tė parandaluar probleme tė shumta shėndetėsore. Kombinimi i limonit dhe vajit tė ullirit ėshtė pėrdorur pėr shekuj me rradhė.


Pėr shkak tė pėrmbajtjes sė lartė tė acideve yndyrore, vaji i ullirit, ėshtė jetik pėr trajtimin e kolesterolit tė keq dhe gjithashtu ndihmon nė qarkullimin e gjakut. Kjo pėrzierje parandalon problemet kardiovaskulare dhe ėshtė tepėr e dobishme nė trajtimin e sėmundjeve tė zemrės.

Kjo pėrzierje ėshtė njė anti-inflamator i fuqishėm dhe konsumimi i saj tė rregullt nė stomak bosh trajton dhimbjet dhe tė gjitha llojet e ēėshtjeve reumatike.

Kjo pėrzierje ėshtė lubrifikant i fortė dhe ndihmon nė tretjen e ushqimit. Kėshtu aktivizon funksionin e mėlēisė dhe tėmthit. Pėrveē kėsaj, ajo ndihmon tretjen dhe largimin e mbetjeve nga trupi. Pėr shkak tė vetive tė fuqishme antioksiduese, ajo pastron tė gjithė sistemin dhe eliminon toksinat e akumuluara.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.