Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Lajm i mirė. Ja sa do tė kushtojė kontrolli teknik nė Maqedoni !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/29 5:37:04 (1897 Lexime)


Shkurtimi i kohėzgjatjes sė kontrollit teknik tė veturave nė dhjetėra minuta dhe lirimi drastik i saj do tė mundėsojė ndėrrimi i kontrollit klasik tė veturave me kontrollė tė pajisjes sė IT, e cila rrjedh nga direktivat e reja evropiane.

Maqedonia i ka filluar pėrgatitjet pėr tė kaluar nė standardin e ri, mėnyrėn efikase nė kryerjen e kontrollit teknik, e cila pėrveē pėrfitimeve qė u jep pronarėve tė veturės, ndikon nė pėrmirėsimin e sigurisė sė komunikacionit dhe ruajtjen e mjedisit jetėsor dhe i eleminon ndikimet subjektive.


Para disa ditėve nė Shkup janė prezantuar risitė nė kontrollin teknik tė veturave me pėrmabjtje tė direktivave tė BE-sė, si dhe mėnyrėn nė tė cilėn punon IT sistemi, e cila i jep tė gjitha tė dhėnat pėr veturėn.

Nė kontrollin teknik do tė shfrytėzohet adaptet, me tė cilin pa vendosjen e veturės nė pajisje tė komplikuara, si pėr shembull testimi i frenave, pėr disa sekonda do t’i merrni tė gjitha informacionet pėr rregullim teknik tė veturės.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.