Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Zgjidheni mollėn dhe do tė kuptoni diēka interesante pėr veten !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/22 4:52:56 (512 Lexime)Se ēfarė domethėnie ka pėrzgjedhja juaj, kėtė mė sė miri jua dėshmon molla e zgjedhu,raporton Gazeta Kosova Sot

Molla e parė

Ju jeni person i hapur dhe i sinqertė. Kurrė nuk tentoni ta fshihni tė vėrtetėn, pa marrė parasysh se ēfarė ėshtė ajo. Nuk keni qėllime tė fshehta dhe mendje tė errėta. Nuk keni frikė tė jeni vetja, nuk keni maska dhe me siguri kėtu qėndron fshehtėsia pėrse sa herė rrėzoheni ngriheni mė tė fortė. Pėr juve lumturia dhe kėnaqėsia gjenden nė gjėra tė vogla, as nuk brengoseni shumė. Kėnaqėsi mė tė madhe ju sjell kjo mollė e pjekur, qė pikėrisht e keni zgjedhur nga dega.


Molla e dytė

Posedoni njė karakter tė gjallė, pėrplot energji. Mėrzia ėshtė armiku juaj i pėrbetuar, e kėshtu dhe jeta juaj nuk ėshtė e mėrzitshme, pėrplot ndodhi dhe aventura. T’i kėrkosh ato, kjo ėshtė moto juaja. E mes tė tjerash, tė gjitha aventurat tuaja ju gjejnė juve. Krejt ēfarė ėshtė origjinale dhe pėrplot pėrshtypje, ju sjell lumturi nė jetė. Molla juaj, gjithsesi, ėshtė e spėrkatur me copėza tė vogla tė ēokollatės.

Molla e tretė

Ju jeni person interesant. Kėshtu mendojnė rrethi juaj. Por, vetėm ju mendoni ndryshe. Me juve mbizotėron optimizmi, imagjinata dhe bukuria. Edhe kjo i inspiron njerėzit. Krejt ēfarė ndodh nė jetėn tuaj, ėshtė interesant pėr njerėzit qė ju rrethojnė. Jeni bindės, edhe kur tentoni ta bindni dikė nė ēfarėdo qoftė. Pėr juve mė sė miri ėshtė tė hani njė pjesė tė pites me mollė, qė lė shije tė ėmbėl nė gojėn tuaj.

Molla e katėrt

Aduti juaj ėshtė – vendosmėria. Ju jeni si njė mur, nė tė cilin mund tė mbėshteteni. Posedoni cilėsi tė rralla tė mendjeve tė ekuilibruara, ndjenjave dhe veprimeve. Jeni tė pėrmbajtur, por kjo nganjėherė kufizohet me modestinė. Mė shumė dėgjoni sesa qė flisni, dhe kjo nė mėnyrė absolute ju pėrgjigjet. Jeni aq besnikė, kėshtu qė me juve njerėzit kanė besim tė hyjnė edhe nė ujė edhe nė zjarr. Ėmbėlsira juaj ėshtė njė gotė liker tė pastėr tė mollės.

Molla e pestė

Lumturia! Kur njerėzit ju shikojnė, njerėzve u imponohet kjo fjalė. Jetoni me mushkėritė plot, adrenalina nuk ju nevojitet. Jeta ėshtė e bukur – dhe kėtu ėshtė sharmi i tij. Ju vlerėsoni shijet e pėrditshme, zėrat, aromat, bukurinė. Madje edhe rutina pėr juve ėshtė e bukur. Ju e krijoni tė tillė. Qė nga momenti i zgjimit e jetoni secilin minutė, ju pėlqen bashkimi i botės pėrreth juve. Lumturia juaj mė e sinqertė ėshtė, ajo nė gjėrat modeste.

Molla e gjashtė


Jeni tė vullnetshėm dhe njerėzit ju vlerėsojnė. Keni mendje tė shpejtė dhe reaksion momental. Gjithēka zgjidhni derisa jeni nė lėvizje. Madje, edhe nėse nuk jeni shumė shoqėror, sipas nevojės mund tė jeni argėtues dhe flisni mjaftueshėm. Jeni shumė inteligjent, qė shpirtin ua bėn shoqėrues. Keni prirje pėr t’i argėtuar tė tjerėt. Cila ėshtė dobėsia juaj? Nė bokallin e verės sė mollės me njė rriskė tė bukur djathė.


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.