Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Rajoni : Serbia zbaton planin e Millosheviqit nė Luginė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/11/23 3:32:39 (595 Lexime)Shqiptarėt nė Luginėn e Preshevės vazhdojnė tė diskriminohen nga shteti serb edhe 15 vjet pas pėrfundimit tė luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės, shkruan gazeta Zėri.

Qeveria e Serbisė pėrmes diskriminimit dhe dhunės sistematike po mundohet t’ua bėjė tė pamundur jetesėn nė tri komunat e banuara me shqiptarė nė Preshevė, Bujanoc dhe Medvegjė.

Prandaj analistėt politikė nė Prishtinė vlerėsojnė se Shqipėria dhe Kosova duhet tė angazhohen mė seriozisht pėr tė mbrojtur interesat e shqiptarėve nė Luginėn e Preshevės.

Njohėsi i rrethanave politike nė Luginėn e Preshevės, Blerim Burjani, ka thėnė se shteti serb po pėrdor forma tė ndryshme pėr t’ia pamundėsuar njė jetė normale shqiptarėve nė Luginė dhe rrjedhimisht pėr t’i larguar ata.

“Edhe pas 15 vjetėsh Lugina mbetet ende hapėsirė jo e qėndrueshme politike, sociale, ekonomike dhe arsimore. Mosrespektim i tė drejtave civile dhe politike nga shteti serb, gjendja ekonomike mjaft e rėndė, mungesa e investimeve, pastaj papunėsia e madhe janė format qė pėrdor Serbia pėr ta shtyrė popullatėn tė largohet nga Lugina”, ėshtė shprehur Burjani. /portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.