Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Si t’i shpėtoni dhimbjes sė dhėmbit pėr pak sekonda?
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/15 5:27:22 (571 Lexime)


Pėr kėtė dhimbje tė tmerrshme ėshtė njė ilaē i shkėlqyer nė shtėpi qė vepron si njė antiseptik dhe anestezion.

Dhimbja e dhėmbit ka njė zakon tė keq shumė prej nesh na godet papritmad dhe nė kohėn e pamundur, zakonisht natėn, ose kur ju jeni milje larg nga dentisti. Por pėr kėtė dhimbje tė tmerrshme ėshtė njė ilaē i shkėlqyer nė shtėpi qė vepron si njė antiseptik dhe anestezion.


Vaj karafili

Kjo ėshtė ndoshta mėnyra mė efektive pėr tė pėrdorur karafilin pėr njė dhimbje dhėmbi.

Juve ju duhet: vaj karafili, topa pambuku, njė lugė e gjysmė vaj ulliri.

Pėrdorimi: shpėrlajeni gojėn me ujė tė ngrohtė me kripė. Nė kėtė mėnyrė ju do tė pėrgatisni mishrat e dhėmbėve. Miksoni disa pika tė vajit tė karafilit me gjysmė lugė vaj ulliri. Merrni njė copė pambuku dhe me vajin e pėrgatitur vendoseni butėsisht nė zonėn ku keni dhimbje.

Mbani nė mend se kjo ėshtė vetėm njė mėnyrė e shpejtė dhe e shkurtėr pėr tė hequr dhimbjen. Mos leni pasdore dentistin, hani ushqime mė pak tė kripura dhe tė ėmbla, dhe rregullisht pastroni dhėmbėt. /10minuta


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.