Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Manifesti Maqedonas: Do tė derdhet gjak nėse terroristi Talat Xhaferi drejton Parlamentin
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/13 3:07:55 (804 Lexime)Organizata ‘Manifesti maqedonas’, pėrmes njė letre drejtuar presidentit tė Maqedonisė, Gjorgji Ivanov si dhe kryeparlamentarit Trajko Veljanovski, paralajmėron kreun shtetėror lidhur me planin e ashtuquajtur B tė Zaevit me shqiptarėt, pėr konstituimin e Parlamentit tė Maqedonisė, njofton agjencia e lajmeve INA.

Sipas kėsaj organizate ky plan ėshtė arritur nė Strugė mes terroristit Ali Ahmetit dhe ministres shqiptare Mimi Kodheli.


Qėllimi i plani gjoja ėshtė bllokimi i presidentit tė vendit pėrmes konstituimit tė Parlamentit dhe zgjedhjes sė kryeparlamentarit tė ri, sic e quajnė terroristi Talat Xhaferi.

“Nė kėtė mėnyrė, cdo vendim i sjellur nga presidenti pėr gjengje tė jashtėzakonshme apo luftė patjetėr duhet tė kaloj nė Parlament, ku shumicėn do ta kenė elementet anti-shtetėror dhe anti-maqedonas. Pastaj plani B parasheh krijimin e qeverisė pa mandatin e presidentit dhe atentat mbi atė, qė tė mundet nė mėnyrė ‘ligjore’ kryeparlamentari shqiptar ta udhėheq Maqedonisė. Atėherė protestat qytetare do tė pėrfundojnė me dhunė dhe gjak mbi popullin maqedonas”, thuhet nė reagim.

Kjo organizatė kėrkon nga kreu shtetėror dhe VMRO mėnyrė tė mos lejojė kėtė skenarė i cili rrezikon shtetin e maqedon. Ata ftojnė qytetarėt qė ta bllokojnė Parlamentin e Maqedonisė. (INA)

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.