Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Lokalet, paqartėsi rreth skadimit tė mandatit
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/8 16:18:14 (528 Lexime)
VMRO DPMNE-ja nuk ka ndonjė plan pėr tė mos i lėnė komunat pa kryetarė dhe kompetenca. Zėdhėnėsi i VMRO DPMNE-sė, Ivo Kotevski tha se vendit i duhen zgjedhje lokale paralelisht me zgjedhje tė parakohshme parlamentare, transmeton Alsat-M.

VMRO DPMNE vlerėson se zgjidhja mė e mirė dhe dalja nga situata e tanishme ėshtė shpallja e zgjedhjeve tė reja tė parakohshme parlamentare bashkė me zgjedhjet lokale….Gjithsesi caktimi i zgjedhjeve tė reja ose shtyrja e zgjedhjeve lokale varet nga shumica parlamentare, e cila sipas deklaratave tė deritanishme janė bashkuar rreth platformės nga Tirana – deklaroi Ivo Kotevski, zėdhėnės i VMRO DPMNE-sė.


Nga ana tjetėr zėdhėnėsi i LSDM-sė, Petre Shilegov tha se zhbllokimi i institucioneve lokale ashtu si dhe ēėshtjet tjera varen ekskluzivisht nga vendimi i presidenti, Gjorge Ivanov pėr t’ia besuar Zoran Zaevit mandatin pėr formimin e qeverisė.

Prioritet nė kėtė moment ėshtė tė kthehet rendi kushtetues. Kthimi i rendit kushtetues nėnkupton se Gjorge Ivanov duhet tė ndalė sė dėgjuari Nikolla Gruevskin dhe t’i jap mandatin LSDM-sė dhe Zoran Zaevit, me qėllim qė tė zhbllokohet procesi dhe procedura nė Kuvend, tė zgjidhet kryetar i Kuvendit dhe tė formohet qeveria e re – deklaroi Petre Shilegov, zėdhėnės i LSDM-sė.

Nė kjo ndodhė, atėherė sipas Shilegovit do tė bėhen ndryshimet e nevojshme nė Kodin zgjedhor, me ēka do tė vazhdohet mandati i krerėve tė komunave, derisa tė normalizohet gjendja politike dhe derisa tė plotėsohen kushtet pėr mbajtjen e zgjedhjeve. Edhe nga BDI pėrsėrisin qėndrimin se presin qė presidenti Ivanov t’ia dorėzojė Zaevit mandatin pėr formim tė qeverisė, pa komentuar se ēfarė do tė bėjnė pėr zhbllokimin e institucioneve komunale.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.