Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : BDI-ja ka ndikuar tė shtyhen zgjedhjet lokale, anketat e kanė nxjerrė shumė tė dobėt?
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/7 6:17:52 (808 Lexime)Edhe pse publikishte BDI dhe kuadrot e saj kishin deklaruar se nuk janė tė interesuar pėr shtyrjen e zgjedhjeve lokale, ndėrkohė nė prapaskenė ato kanė “luftuar” qė tė njėjtat tė shtyhen nė afat tė pacaktuar.

Burime partiake pranė BDI-sė thesojnė se partia e Ali Ahmetit e ka realizua njė anketė tė brendshme brenda kėsaj kohe, me ēka ka rezultuar se BDI po shėnon rėnie drastike tė mbėshtetjes sė saj nė popullatėn shqiptare nė Maqedoni, gjė qė u dėshmua edhe nė zjedhjet parlamentare ku ju pėrgjysmuan votat.


Kėshtu sipas kėsaj ankete, partia e Ahmetit po tė mbaheshin zgjedhjet nė Maj tė kėtij viti, do t’i humbte mbi 80 pėrqind tė komunave shqiptare, tė cilat deri mė tani i ka administruar BDI-ja. Prandaj, sipas kėtyre burimeve partia e partnerit tė Gruevskit nė Qeveri, pra BDI-ja, flitet se ka punuar qė zgjedhjet lokale tė shtyhen nė forma tė ndryshme.

Ndryshe, anketa e parė e bėrė pas zgjedhjeve te 11 dhjetorit tregonte ndryshim tė madh tė disponimit tė votuesve shqiptarė nė Maqedoni, sipas kėsaj ankete tė publikuar nga Top Tema nė Tv Telma e realizuar nga MCMS dhe M Prospekt, Lėvizja BESA nė zgjedhjet e ardhshme paralemtare do tė dilte fituese ndaj BDI-sė.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.