Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Formimi i Qeverisė, Parlamenti Evropian me ultimatum pėr Maqedoninė
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/3 10:20:00 (1117 Lexime)Parlamenti Evropian do ta anulojė votimin nė seancėn plenare pėr Rezolutėn pėr Republikėn e Maqedonisė, nėse vendi javėn e ardhshme nuk formon Qeveri, njofton korrespondenti i MIA-s nga Brukseli.

Disa persona zyrtarė tė Europarlamentit, nė njė deklaratė pėr MIA-n konfirmuan se eurodeputetėt nuk dėshirojnė ta miratojnė Rezolutėn tė cilėn paraprakisht e votoi Komiteti i Punėve tė Jashtme (AFET) i PE-sė nė seancėn plenare nė Strasburg, tė caktuar pėr mė 14 dhe 15 tė kėtij muaji, nėse deri atėherė nuk ka kurrfarė zgjidhje nė skenėn politike tė Maqedonisė.


“Edhe pse nė seancėn plenare nė Parlamentin Evropian mė 14 dhe 15 mars duhet t’i votojmė rezolutat pėr tė gjitha shtetet e Ballkanit Perėndimor, megjithatė, zyrtarisht tani ėshtė anuluar votimi pėr Rezolutėn pėr Serbinė, pėr shkak tė dėshirės tonė tė mos ndikojmė nė zgjedhjet presidenciale nė kėtė vend qė do tė mbahen mė 2 prill. I njėjtė ėshtė rasti edhe me Maqedoninė. Nėse deri mė datėn 13 tė kėtij muaji nuk ka zgjidhje, gjegjėsisht nuk zgjidhet Qeveri e re, atėherė edhe Rezoluta pėr Maqedoninė do tė anulohet dhe sė bashku me atė serbe do tė votohen nė seancėn plenare tė PE-sė muajin e ardhshėm”, njoftoi njė pėrfaqėsues i lartė i Europarlamentit, duke insistuar si anonimitet.

Me 54 vota pėr dhe vetėm tetė kundėr, Komiteti i punėve tė jashtme i Parlamentit Evropian javėn e kaluar e miratoi propozim-Rezolutėn pėr progresin e Republikės sė Maqedonisė nė integrimet evropiane nė vitin 2016, ku pėr tė tetėn herė me radhė rekomandoi hapjen e negociatave inkuadruese pėr hyrje nė Bashkimin Evropian. Por, qė Rezoluta tė jetė e plotfuqishme, nevojitet qė pėrbėrja e plotė prej 751 eurodeputetė tė votojė pėr tė, nė seancėn plenare qė mbahet njė herė nė muaj.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.