Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Doda kėrkon pavarėsinė e shqiptarėve tė Maqedonisė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/3/2 5:47:00 (1078 Lexime)Situata mė e fundit nė Maqedoni duket se ėshtė futur nė njė rrugė qė nuk dihet se si do tė pėrfundojė.

Vetėm njė ditė mė parė, presidenti i Maqedonisė, Gjorge Ivanov refuzoi t’i jepte mandatin kryetarit tė opozitės, Zoran Zaev pėr tė krijuar qeverinė.

Refuzimi i Presidentit ka shkaktuar reagime tė forta nė Shqipėri dhe nė Kosovė, ndėrsa mė e ashpėr ka qenė Deputetja e PDIU-sė, Mesila Doda.


Nė njė status nė profilin e saj nė Facebook, Doda shprehet se tani ka dy rrugė: ose tė shkarkohet presidenti ose shqiptarėt tė kėrkojnė mėvetėsinė nga maqedonasit.

“Republika e Maqedonisė prej sot nuk egziston mė. Fundin e saj e ka nėnshkruar vetė Presidenti mė i turpshėm nė histori, Gjorgje Ivanov. Me njė akt antikushtetues shpalli armik gjysmėn e popullsisė sė kėtij vendi laboratorik, ku nuk dihet ende se si mendojnė tė bashkėjetojnė 2000 vitet e ardhshme.

Sot, shqiptarėt e ish-Republikės Jugoslllave tė Maqedonisė kanė dy rrugė: ose sot shpallin mėvetėsinė dhe ne tė gjithė ndihmojmė me tė gjitha mėnyrat qė ata ta sigurojnė atė, ose tė shkarkojnė Presidentin e lig tė laboratorit, ku po i shtrėngojnė tė jetojnė. Ne, shqiptaret kemi vetėm njė mundėsi mbijetese nė kėtė vend, ku na vuri Zoti dhe s’duhet tė kemi asnjė kompleks ta themi; tė shtrėngojmė duart me njėri-tjetrin e tė ecim bashkė drejt njė shteti tė vetėm… Sepse, kemi veē njė Atdhe”, shkruan Doda

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.