Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : LAJMI FUNDIT :Bashka kėrcėnon me luft qytetare !
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/2/24 9:40:00 (625 Lexime)Kreu i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, ka trashur tonet e akuzave sot nga ēadra e opozitės.
Madje ai bėri thirrje edhe pėr luftė.

Duke “kundėrshtuar” kėshillėn e Krishtit, Basha tha: “kur ju godasin, mos ktheni faqen tjetėr, por goditini me grusht. Pėr ēdo padrejtėsi goditini me grusht, koha kur populli trajtohet si dele po merr fund”.
“Kushdo qė godet qytetarėt dhe protestėn, do tė vijė ora t’i marrim zvarrė nė kėtė shesh. Doni luftė, luftė do tė ketė. Shpojuani gomat e makinės, thyejuani xhamat, atyre qė ju ndėshkojnė pa tė drejtė. Kush luan me popullin t’i bėjė llogaritė mirė, se ndryshe vala popullore do t’i fshijė nga zyrat.
Kjo ėshtė njė lėvizje popullore pa kthim, nuk ėshtė njė manifestim partiak. Populli nuk mund tė durojė mė. Durimit tė popullit i ka ardhur fundi, edhe durimit tonė. Boll me akte tė paligjshme nė kurriz tė shqiptarėve, nė kurriz tė biznesit, por vjen momenti kur nuk do tė gjeni vrimė miu pėr t’u futur, kur zemėrata popullore tė rritet. Kur ju godasin, mos ktheni faqen tjetėr, por goditini me grusht. Pėr ēdo padrejtėsi goditini me grusht, koha kur populli trajtohet si dele po merr fund”, tha Basha.

Ai akuzoi qeverinė se tenderėt, koncesionet, privatizimet dhe pasuritė e shqiptarėve po ndahen mes katėr pesė ‘oligarkėve biznesmenė’ tė Edi Ramės, ndėrkohė qė vendi po zhytet nė mjerim.

“Ky ėshtė sistemi kriminal, kasta kriminale, republika kriminale qė duhet pėrmbysur me ēdo kusht, me ēdo kusht, pėrmbysur dhe varrosur pėr ti hapur rrugėn njė republike tė drejtėsisė, demokracisė dhe zgjedhjeve tė lira dhe tė ndershme. Jo kriminelėt, jo kodoshbiznesmenėt dhe politikanėt e korruptuar, kjo nuk ėshtė thjesht njė protestė, njė luftė qė ka nisur mes shumicės dėrrmuese tė shqiptarėve qė kanė vendosur ta marrin fatin e tyre nė duart e tyre duke marr zgjedhjet nė duart e tyre dhe njė pakice qė do ta mbaj Shqipėrinė peng e tė burgosur duke mbajtur peng zgjedhjet e lira dhe tė ndershme”, tha Basha.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.