Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ambasadorėt ”vėrshojnė” selinė e VMRO-DPMNE
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/2/23 16:30:27 (848 Lexime)Ambasadori Charles Garrett dhe Ministri britanik pėr Evropė dhe Amerikė, Alan Duncan, aktualisht janė tek selia e VMRO-DPMNE-sė, njofton NovaTV. Nuk ka asnjė informacion se cili ėshtė misioni i kėsaj vizite tė diplomatėve nė vend, por vjen pas deklaratės nga BDI-ja qė tha se dallimet mbi pėrdorimin e gjuhės shqipe janė tejkaluar dhe se nesėr pritet qė tė fillojnė pėr negociatat pėr formimin e qeverisė sė re me LSDM-sė. Gjothashtu edhe lideri i LSDM-sė Zoran Zaev sot njoftoi se qeveria do tė formohet nė fillim tė marsit. Pas takimit nė VMRO-DPMNE, diplomatėt do tė shkojnė nė takimin nė selinė e partisė tė LSDM-sė.


Dje, kreu i VMRO-DPMNE Nikola Gruevski tha se LSDM dhe BDI janė duke u pėrpjekur pėr tė bėrė “defaktorizimin” jo vetėm maqedonasit, por edhe turqit, serbėt, vllehėt, romėt dhe kombėsitė e tjera dhe se VMRO-DPMNE do tė qėndrojnė tė vendosur nė mbrojtje tė interesave shtetėrore dhe kombėtare.

“Atė defaktorizim ” ne nuk do ta lejojmė. Ajo qė ne gjithashtu shohim ėshtė se LSDM-ja ėshtė duke u pėrpjekur nė njė farė mėnyre pėr tė konkurruar me vetveten se sa shumė dėshiron tu japė partive shqiptare dhe shtrohet pyetja se deri kur kėshtu do tė jetė. Deri kur kjo e dhėnė, deri nė momentin kur nuk do tė mbetet asgjė nė shtet nga tė dhėnat dhe do tė humbasim gjithēka qė ėshtė fituar me punėn e vėshtirė, shumė gjak dhe mė shumė pėrpjekje “, tha Gruevski.

Kryetari i VMRO-DPMNE ka theksuar se atė qė LSDM-ja thotė se Kushtetuta nuk do tė ndryshohet vetėm pėr shkak tė faktit se, siē tha ai, ai e di se pa VMRO-DPMNE nuk mund tė ndryshohet.
“Dhe kėtu ne do tė mbetemi nė mėnyrė tė vendosur nė murin e mbrojtjes sė interesave shtetėrore dhe kombėtare nė ēdo formė dhe nė ēdo situatė”, tha Gruevski.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.