Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Talat Xhaferi: Dėshmitarėt tė papėrgjegjshėm ndaj institucioneve (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/12 12:11:20 (445 Lexime)


Mosardhjen e dėshmitarėve pėr tė dėshmuar nė seancat e komisionit hetues tė pėrgjimeve, anėtari i kėtij komisioni Talat Xhaferi, e quan papėrgjegjėsi pėrpara institucioneve shtetėrorė.
“Nė asnjė moment nuk ėshtė e sanksionuar forma e obligimit pėr tė qenė, apo mos me qenė prezent nė punėn e komisionit anketues. Nė aspekt politik kjo trajtohet si ēėshtje e pėrgjegjėsisė morale apo politike ndaj atyre qė respekton, apo nuk respekton institucionet pėrkatėse, pėr faktin qė ky ėshtė komision punues sė parlamentit,” tha Talat Xhaferi.

Pėr spekulimet se BDI sot bojkotoi seancėn e Komisionit hetues, Xhaferi thotė se ato bėhen me qėllim dėmtimin e BDI-sė nė aspekt politik. Sipas tij, nė kohėn kur ėshtė zhvilluar seanca e Komisionit anketues, anėtaret e kėsaj partie kanė qenė tė pranishėm nė Komisionin pėr mbikėqyrje tė punės sė Drejtorisė pėr siguri dhe kundėrzbulim nė kontekst tė shfrytėzimit tė sė drejtės tė pėrgjimit tė qytetarėve.

“Unė Talat Xhaferi dhe Ejup Rrustemi nuk kemi qenė prezent, korrespondon me fakte tjera nė kuptimin qė kemi marrė pjesė nė trajnimin e anėtareve tė komisionit pėrkatės pėr kryerjen e detyrės sė mbikėqyrjes sė punės sė Agjencisė pėr zbulim kundėr zbulim, gjegjėsisht agjencisė pėr zbulim nė Ministrinė e mbrojtjes dhe doganat e policisė financiare,” tha Talat Xhaferi.

Akuzat ndaj BDI-sė, pėr bojkot tė Komisionit Xhaferi i quan tė paqėndrueshme, pasi sipas tij, seanca e radhės ėshtė tė hėnėn dhe anėtarėt e kėsaj partie do tė jen aty.

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.