Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Vdesin dy fėmijė njė nga Kėrēova dhe njė nga Gostivari shkak gripi!
Postuar nga redaksia Kyqur 2017/1/12 5:10:53 (4899 Lexime)Gjatė kėsaj jave regjistruar dy raste tė vdekjes tė lidhura me gripin. Bėhet fjalė pėr fėmijė tė moshės 3 dhe 4 vjeē nga Kėrēova dhe Gostivari, tė cilėt u hospitalizuan nė Klinikėn e Pediatrisė – Shkup nė repartin e kujdesit intensiv, thuhet nė raportin e Institutit pėr Shėndet Publik pėrgjatė javės sė kaluar.


Gjatė javės sė parė tė vitit 2017, janė raportuar 8067 raste tė gripit, e cila ėshtė nė rėnie prej 14.9 pėrqind nė krahasim me javėn e kaluar kur kishte 9.485 raste tė raportuara. Por, pavarėsisht nga ulja e numrit tė pėrgjithshėm tė rasteve tė raportuara tė kėsaj jave kaloi kufirin e tė sėmurėve nga gripi.

Nė sezonin 2016/2017, numri i pėrgjithshėm i rasteve tė gripit ishte 23.843 me njė incidencė kumulative prej 1.152,3 pėr 100,000 banorė.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.