Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Jo me medikamente, pesė kėshilla pėr tė larguar dhimbjen e kokės
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/11 17:18:16 (494 Lexime)


Shumė njerėz nė mbarė botėn vuajnė nga dhimbja e kokės dhe disa prej tyre kanė gjetur “ngushėllim” tek ilaēet, por janė disa metoda natyrale qė do ju bėjnė tė shkėpusni marrėdhėniet me barnat farmaceutike.


1. Limoni

Limoni ndikon veēanėrisht nė kurimin e dhimbjes sė kokės. Kėshillohet qė tė merrni pak ujė tė vakėt dhe ta pėrzieni me lėng limoni. Nėse dėshironi mund tė hidhni dhe lėng frutash tė shtrydhur.

2. Pini sa mė shumė ujė

Pini sa mė shumė ujė gjatė ditės. Shpesh herė dhimbja e kokės ndodh pėr shkak tė dehidratimit.

3. Molla

Hani ēdo ditė mollė tė spėrkatur me pak kripė natyrale, do tė shihni se do tė ndikojė pozitivisht nė qetėsimin e dhimbjes sė kokės.

4. Copa akulli

Akulli pėrmirėson qarkullimin e gjakut, kėshtu qė vendosni copa akulli nė zonėn ku keni mė shumė dhimbje.

5. Gjethe menteje

Merrni njė gotė ujė tė nxehtė, hidhni njė lugė gjethe menteje tė grirė dhe lėreni pėr rreth 10 minuta. Mė pas pijeni. Kjo ndihmon nė qetėsimin e dhimbjes sė kokės.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.