Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Mėnyra mė e mirė pėr ta pasur barkun petė, receta e ēdo mėngjesi
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/26 15:42:37 (6883 Lexime)Njė recetė me tė gjitha produktet natyrore qė tė ndihmon pėr ta pasur barkun gjithmonė tė sheshtė ekziston, sipas dietologėve. Madje, mund tė jetė edhe mjaft e thjeshtė. Sipas faqes sė njohur tė shėndetit STEPin2, receta e fundit qė ėshtė provuar pėr njė bark tė sheshtė ka nė pėrmbajtje produkte qė i kemi gjithmonė nė kuzhinė.


6 gota me ujė

1 lugė gjelle xhenxhefil tė grirė

1 kastravec, feta

1 limon, feta

1/2 filxhan gjethe mente

Tė gjithė pėrzierjen hidhe nė njė kanė me ujė dhe lėre ashtu gjatė natės. Nė mėngjes nise ditėn me njė gotė nga kjo pėrzierje dhe gjatė gjithė ditės do tė jesh e hidratuar. Po kėshtu, kjo pėrzierje tė ndihmon tė largosh toksinat nga trupi, tė ndihesh e ngopur, por dhe e lehtė nė peshė.

Kastraveci njihet si ushqimi i trupave tė dobėt, sepse ka shumė pak kalori dhe shumė fibra, kėshillohet si ushqim dietik.

Xhenxhefili ėshtė i njohur si produkt qė pėrdoret pėr tė trajtuar problemet e stomakut; tė pėrzierat, helmimet e ndryshme dhe fryrjet. Sipas studimeve, njerėzit qė pėrdorin xhenxhefil nė pijet e tyre ndihen edhe mė tė ngopur.

Limoni njihet si njė produkt i pasur me fibra, gjė qė ndihmon pėr tė mposhtur urinė. Por limoni gjithashtu largon helmet e trupit. Ėshtė i pasur me vitaminė C dhe me antioksidantė qė ndihmojnė pėr tė ruajtur energjinė e trupit.

Mentet i japin shije ēdo pijeje.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.