Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kualicioni me Gruevskin do tė ishite “vetėvrasje” pėr BDI-nė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/19 3:51:51 (1480 Lexime)Taktikė dhe heshtje. Kjo ėshtė karakteristika qė e pėrshkruan sjelljen e BDI-sė nė pyetjen se a janė tė gatshėm qė pėrsėri tė koalicionojnė me VMRO-DPMNE-nė nė qeverinė e re, shkruan “Dojēe Vele” nė gjuhėn maqedonase, transmeton Portalb.

Analistėt vlerėsojnė se hapat e tyre do tė ishin “vetėvrasje” pėr BDI-nė, pasi qė koalicionimi i deritanishėm me kryesinė e komprometuar tė VMRO-DPMNE-sė, nga votuesit u dėnua me thuajse pėrgjysmim tė votave tė BDI-sė nė krahasim me zgjedhjet e vitit 2014, ose pėrkthyer nė mandate, nga 19 deputetė, tani nė 10.


Dyshimi pėr atė se a do tė hyjė nė Qeveri, sipas analistėve ėshtė edhe deklarimi i fundit i Gruevskit, i cili u vlerėsua si anti-perėndimor.

“Neve nuk ka intereson lufta pėr pushtet e partive politike maqedonase, pasi qė asnjėra nga ata nuk i pėrfaqėson interesat e shqiptarėve. Pėr ne, bashkėsia ndėrkombėtare ngelet vazhdimisht partner dhe mik i shtetit”, deklaroi zėdhėnėsi i BDI-sė, Bujar Osmani, nė njė deklaratė pėr media.

/Portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.