Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Kėrēova 4 vite qeverisje tė dinjitetėshme fal Fatmir Dehari!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/18 15:39:24 (3616 Lexime)24 mars ishte koha kur shqiptarėt morėn timonin pėr qeversijen e Komunės sė Kėrēovės, pas afro 1 shekull nėn qeversijen e maqedonasėve, njė qytet tė shkatėrruar pėr tė mos thėnė i harruar si nga pushteti qėndror po ashtu edhe nga pushteti lokal, njė Kėrēovė tė lodhur e tė rraskapitur nga pėrditėshmėria e njejt pa investime, njė USKANĖ qė dikur ėshtė njohur pėr mikėpritjen dhe zemėrgjersin e saj ishte nė njė katrahur mbytėse.
Erdhi koha kur USKANA jonė rilindi nga fillimi sigurisht u desht shumė mund dhe sakrificė qė tė vijet deri nė fitore ku shqiptarėt morėn timonin e kėsaj Komune qė ishte nė njė katrahur mbytėse e tė shkatėrruar si nė infrastruktur ashtu edhe nė dėmtimin e buxhetit.


4 vite qeverisje 4 vite investime pa reshtur Kėrēovės i’u kthye dinjiteti e krenaria 4 vite sakrific e mundim pėr tė pasur njė Kėrēovė qė kemi ėndėrruar njė USKAN qė tė frymoj shqip njė qytet ku flamuri shqiptarw vendoset pas njė shekulli nė atė institucion dhe tė valoj edhe pėr shekuj me radhw.
Pėr 4 vitė nė Uskanėn tonė ėshtė investuar ku do nėpėr vendėbanimet shqiptare, sigurisht pa harruar edhe zonat rurale tė ish komunės sė Zajazit dhe Osllomesė.
Fatmir Dehari me politikat e tijė arriti qė Kėrēovėn ta ndėrtoj dinjitetshėm ti kthej krenarin pas gjithė atyre vuajtjeve tė pėrjetuar nga regjime tė ndryshme qė pikė synim kanė pasur coptimin e Kėrēovės.
Me bashkimin e komunave tė Zajazit dhe Osllomesė Kėrēova udhehiqet nga njeriu i sprovuar dhe sfiduar nė kohėn kur atėdheu kishte nevoj njeriu i cili veten e tij e ka treguar si nė luftė po ashtu edhe nė kohė paqje, unė e besoj Fatmir Deharin kur thotw se nuk merrem me politik pėr tė pasur, por pėr tė qenė, pėr tė lėnė gjurme nė gjeneratat qė vinė pas.
Qė kur Kėrēova udhehiqet nga njeri mė energjik me pasion patriotik i gojtaris dhe i punėve tė mėdha siē ėshtė Fatmir Dehari, edhe pse me njė buxhet shumė tė dėmtuar arriti qė tė investoj nė infrastruktur rruguw siē ėshtė njė project shumė I rėndėsishėm bulevardi i qytetit, rregullimin e ujėrave tė zeza,ndriēim publik, e deri tek zbutja e papunėsis dhe zhvillimi ekonomik nė qytetin tonė.
Falė kėtij njeriu kemi pasur 4 vite qeverisje tė dinjitetshėm.

Shkruan : Armend Abazi


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.