Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Gruevski do tė dėnohet me tre vite burg?
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/16 5:05:35 (2541 Lexime)Ish-kryeministri Nikola Gruevski ėshtė shfaqur nė Gjykatėn Penale nė Shkup, nė gjykimin pėr rastin e dhunės ndaj kryetarit tė komunės Qendėr Andrej Zhernovski. Kėtė rast, e hapi Prokuroria Speciale, ku tė akuzuar janė kreu i VMRO-DPMNE-sė, Nikolla Gruevski si dhe ish-Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski.


Mė 15 shtator, Prokuroria Speciale Publike ka ngritur aktakuzė kundėr Gruevskit, Janakieski dhe tre personave tė tjerė tė cilėt akuzohen pėr urdhėrimin e dhunės nė Komunėn Qendėr. Gjithashtu, padi ėshtė ngritur edhe pėr 9 persona tė tjerė, tė akuzuar se kanė kryer krimin e porositur nga kreu partiak nė korrik tė vitit 2013.

Sipas PSP-sė, i dyshuari kryesor, Nikolla Gruevski, ėshtė porositės i dhunės, ndėrsa Janakieski ka pranuar qė nėpėrmjet anėtarėve tė partisė tė bėjė presion dhe dhunė ndaj kryetarit tė Qendrės, Andrej Zhernovski, dhe kėshilltarėve nė Komunėn Qendėr.

Seanca fillimisht ishte paraparė qė tė mbahet mė 21 nėntor, por u prolongua pikėrisht pėr tu mbajtur sot, mė 16 dhjetor. Rastin nė fjalė e udhėheq gjykatėsja Tatjana Mihailova, e cila qė nga fillimi i dhjetorit ėshtė ushtruese e detyrės Kryetar i Gjykatės Themelore Shkup 1.Nė rast tė shpalljes fajtor pėr tė gjitha pikat e akuzės, Gruevskit i kanoset burg deri mė 3 vite vlersojnė avokatėt.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.