Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Pas Kėrēovės edhe Dibra rreshtohet pas Rilindjes me BESĖ
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/6 12:59:40 (633 Lexime)Rilindje me BESĖ sonte u takua me banorėt e Dibrės, ku para banorėve tė kėsaj ane shpalosėn platformėn dhe programin zgjedhor, me ēka u pėrkrah fuqishėm platfoma “Ridefinimi”. Para tė pranishmėve kryetari i Lėvizjes BESA, Bilall Kasami, njėherit bartės i listės zgjedhore pėr njėsinė e gjashtė zgjedhore deklaroi: “Ne do t’ia kthejmė shqiptarėve hisen qė iu takon kėtė shtet. Dikur ishte e pamundur tė besohej se Ali Ahmeti me shokėt e tij do tė pėrkuleshin dhe do tė zbatonin vetėm urdhrat e Nikolla Gruevskit, ngaqė ajo ua dorėzoi palės maqedonae edhe atė qė nuk i takon asaj – edhe Maqedoninė shqiptare.


Por, Lėvizja BESA do ta kthejė atė qė na takon pa dėmtuar asnjėrin, mjafton qė shqiptarėt e kanė tė qartė se kėnd duhet ta ndėshkojnė me votė nė kėto zgjedhje. Ēdo votė nė zgjedhjet e 11 dhjetorit ėshtė e rėndėsishme. Ēdo votė e juaj ėshtė fuqizim i zėrit tė shqiptarėve tė cilėt o sot, o kurrė do t’i dalin zot vendit tė tė parėve tė vet, vendit qė do tė mbetet i fėmijėve tanė – Maqedonisė shqiptare.”

Bartėsi i listės zgjedhore nė njėsinė e pestė i Rilindjes me BESĖ, Arben Labėnishti theksoi: “Nė kėtė gjendje tė mjerė na sollėn ata qė na pėrfaqėsuan deri mė sot, BDI – ja, Ali Ahmeti. Jo se ata nuk e dinin se shqiptarėt diskriminohen nė ēdo sferė. Kur fėmijėt tanė rraheshin nėpėr autobuse dhe ju vizatoheshin me thikė kryqe nė trupat e tyre tė njomė, ata shpreheshin se janė incidente tė izoluara e kurrė asnjė fajtor nuk u dėnua. Kur nėnat dhe motrat tona tėrhiqeshin zvarrė nga njėsite speciale policore me procese tė montuara gjyqėsore, pėrfaqėsuesit e BDI – sė nė qeveri i shpallnin publikisht ato “grupe terroriste”, para se tė zhvillohej procesi gjyqėsor. Kur pjesėt maqedonase ndėrtoheshin dhe investoheshin qindra miliona euro, Ali Ahmeti thoshte le tė kthehen shqiptarėt qė tė mbjellin sallata. Kur populli nisi tė vlojė dhe tė kėrkojė pėrgjegjėsi pėr tė gjitha padrejtėsitė, BDI bashkė me “mijallkovėt” e dogjėn Kumanovėn. Prandaj ndryshimi i madh vjen me Rilindjen me BESĖ dhe me Ridefinimin e tėrėrishėm tė kėtij shtetit”.

Xhemail Ēupi i Rilindjes me BESĖ ka deklaruar: “Shqiptaret e pa hipotekuar, njerėz profesionist te drejte e tė moralshėm, kėsi kuadro posedon Rilindje me BESĖ. Me kėto kuadro do tė behet Ridefinimi i shumėpritur nga gjithė shqiptaret. Rilindja me BESĖ do tė hap vende pune, por qė do punėsohen me meritokraci e jo si ushtar partiak”.

Dashnor Agolli i Rilindjes me BESĖ, ka thėnė se me kėtė opsion politik do ta kthejė dinjitetin, moralin dhe krenarin tonė, si dhe ka shtuar se zgjedhjet e 11 dhjetorit do tė dėshmojnė se shqiptarėt e Maqedonisė do tė dinė tė bėjnė zgjedhjen mė tė mirė duke pėrkrahur Ridefinimin.
Emin Verzivolli shefi i shtabit zgjedhor nė Dibėr ndėr tė tjera ka thėnė se qytetarėt po shprehin interesim tė jashtėzakonshėm pėr t’u baskangjitur nė Rilindjen me BESĖ, dhe kjo bėn qė tė jemi mė tė motivuar dhe tė punojmė pandalshėm deri nė arritjen e fitores mė 11 dhjetor.

/almakos


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.