Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : "Kult" me sukses mbajti manifestimin tradicional kulturor “Njė ditė dhe njė natė festive nė Kėrcovė”
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/12/2 5:36:36 (625 Lexime)Sapo ka pėrfunduar manifestimi tradicional “Njė ditė dhe njė natė festive nė Kėrcovė” organizuar nga shoqata “Kult” qė solli njė program tė ngjeshur kulturor.

Nata festive nė kuadėr tė manifestimit”Njė ditė dhe njė natė festive nė Kėrcovė” me datė 27 nėntor 2016 solli ansamblin folklorik” Kemajl Azizi” me vallėtarė, instrumentistė dhe kėngėtarė tė cilėt sollėn risi nė qytetin e Kėrcovės. Kostumet kombėtare dhe pikat artistike tė pėrzgjedhura pėr kėtė program u pėrcollėn me ovacione nga publiku qė kishte mbushur sallėn e re tė sportit nė Ivanidoll.Mbi 400 persona nė publik u entuziazmuan nga vallja e bukur shqipe dhe kėnga autoktone e ansamblit “Kemajl Azizi” qė solli 35 artistė nė skenėn e Kėrcovės. Manifestimin e udhėhoqi gazetarja Salije Sadiku. Vec pikave artistike tė ansamblit nė skenė performuan edhe kėngėtarėt kėrcovarė Uran Dervishi dhe Blerim Lutfiu. Programi filloi nė orėn 16:00 dhe pėrfundoi nė 17:00. U mbėshtet nga Ministria e Kulturės sė R. Maqedonisė. Edhe njėherė pėrmes kėsaj mbrėmje shoqata “ Kult” dėshmoi profesionalizėm nė organizim dhe aktivitete me pėrmbajtje tė lartė artistike .

Dita nė kuadėr tė manifestimit “Njė ditė dhe njė natė festive nė Kėrcovė “ me 28 nėntor solli “Mega koncertin” qė startoi nė orėn 13:00 duke sjellur program tė larmishėm. Nė skenė u paraqit kori I fėmijėve tė cilėt interpretuan “ live” disa kėngė tė pėrgatitura enkas pėr kėtė program mė pas u paraqitėn artistėt e rinjė tė kėrcovės :Albina Bajrami, Zana Ajroja, Denisa Dehari,Albana Rijani, Aldrin Dehari, Ylli Ajroja e Salije Bajrami. Tė gjitha pikat e interpretuara u mirėpritėn nga publiku qė ndiqnin aktivitetin nė sallėn e re tė sportit nė “Ivanidoll” ku prezent ishin mbi 500 persona. Si mysafirė tė Mega koncertit ishin artistėt e mirėnjohur Fjolla Ibraimi dhe kėngėtari rok legjendar nga Kosova Shemsi Krasniqi nga grupi “Ilirėt”. Aktiviteti u organizua nė bashkėpunim me shoqatėn “Dituria”.

“Njė ditė dhe natė festivė” u mbajt nėn patronatin e Komunės sė Kėrcovės.

/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.