Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Erėzat kundėr gripit dhe tė ftohtit !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/11/30 5:48:32 (615 Lexime)Nė periudhėn e ftohtė tė dimrit ju nevojiten sa mė shumė antioksidantė pėr tė luftuar virozat e shumta dhe ftohjen dhe pėr tė rritur sistemin imunitar.

Po pėrmendim disa nga erėzat qė do ju ndihmojnė vėrtet pėr tė dezintoksikuar trupin tuaj dhe pėr tė forcuar imunitetin.


Xhenxhėrfili

Keni dhimbje fyti? Zjeni ujė dhe priteni xhenxhėrfilin e freskėt nė feta, shtoni njė lugė mjaltė dhe lėng limoni. Ky ēaj ka njė efekt detoksifikues dhe falė aftėsive tė xhinxherit lufton gripėrat e stinės.

Karafili

Mė parė karafili pėrdorej pėr tė dekoruar portokallet dhe pėr tė pėrgatitur njė lloj vere. A e dini qė tė pėrtypėsh njė karafil lehtėson simptomat e tė vjellės dhe tė jep frymėmarrje tė freskėt. Vaji i saj esencial lufton lodhjen, ėshtė analgjezik dhe tė jep energji.

Kurkuma e Indisė

Nė fakt ajo pėrdoret pėr pėrgatitjen e kerrit dhe sipas studimeve ka efekte antitumorale. Pėrdorni kurkumanė gjatė gatimit. Pėr shembull pėr mėngjes mund tė pėrgatisni qumėshtin e artė, pėr rreth njė muaj. Falė efektit detoks pėrmirėsoni lėkurėn dhe forconi sistemin imunitar.

Piperi
Varietetet e piperit janė shumė. Shtojeni nė pjatėn tuaj dhe do t’u japė njė shije intense. Sipas studimeve, ka aftėsi diuretike, antidepresive dhe ėshtė njė eliksir i rinisė duke luftuar plakjen

Mente

Rifreskon, lufton tė vjellat dhe kur tė zė makina, si dhe favorizon tretjen. Pėrgatisni njė ēaj menteje pas buke. Shtoni pak portokall ose mandarinė, tė pasura me vitaminė C.

Speci djegės

Kur jeni ftohur apo keni dhimbje fyti shfrytėzoni rastin pėr njė pjatė me makarona me vaj, spec djegės dhe hudhra, antibiotikė natyralė. Speci djegės ėshtė mbrojtės pėr zemrėn, pėrmirėson qarkullimin dhe forcon imunitetin.

Arrėmyshk

Ėshtė njė antiseptik i fuqishėm pėr tė luftuar dhimbjet reumatizmale dhe pėr tė pėrmirėsuar procesin tretės. Por mos e ekzagjeroni. Arrėmyshku pėrdoret nė sasi tė vogla. Mund tia shtoni rizotos apo makaronave tė bėra nė shtėpi.

Shafrani

Sipas studimeve, ka njė efekt antidepresiv, dhe ka antioksidantė. Ėshtė mjaft i mirė pėr shėndetin e syve dhe trurit. Ke provuar mjaltė me shafran? Ėshtė shumė i shijshėm.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.