Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Kėto nėntė shtete kanė armė nukleare !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/11/12 17:09:38 (1004 Lexime)Armėt bėrthamore janė konfirmuar se ekzistojnė mė nėntė shtete. Mė konkretisht kėtė armatim tė shkatėrrimit masiv e posedojnė SHBA, Rusia, Britania e Madhe, Franca, Kina, Koreja Veriore, India, Pakistani dhe Izraeli.

Pjesa e Rusisė dhe SHBA-sė, nė tė gjitha mbushjet bėrthamore, e pėrbėjnė 93 pėr qind.

Me marrėveshjen pėr masat pėr zvogėlim tė mėtejshėm dhe kufizim tė armatimit ofensiv strategjik, nga tė dy vendet ėshtė kėrkuar ta zvogėlojnė numrin e armėve tė cilat i posedojnė.
Koreja Veriore thuhet se ka mė pak se dhjetė mbushje bėrthamore, ndėrsa Rusia ka 7500.

Vetėm pesė vende posedojnė ligjėrisht armė bėrthamore dhe ato janė Kina, Franca, Rusia, Britania e Madhe dhe SHBA-ja.
Ekspertėt janė skeptikė pėr pohimet e Koresė Veriore, por vendi tė cilin e udhėheq Kim Jong Un pohoi se me sukses ka testuar bomba me hidrogjen.

Koreja Veriore e fundit ka zhvilluar armė bėrthamore nė vitin 2006, derisa SHBA-ja ishte e para nė vitin 1945, ndėrsa pastaj Rusia nė vitin 1949, shkruan the Independent.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.