Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Mrekullitė e sodės sė bukės !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/11/5 12:04:49 (3407 Lexime)Duket e pabesueshme, por realisht soda e bukės bėn mrekullia. Efektet mahnitėse tė sodės mund t’i shohim qė nga pėrdorimi i saj nė dhėmbė e deri tė rrobat.

Mė poshtė po ju tregojmė disa nga pėrdorimet dhe pėrfitimet qė vijnė nga soda e bukės.

Soda, si produkt pėr kujdesin dentar
Soda pėrdoret edhe pėr dhėmbėt. Ajo ndihmon nė zbardhjen e tyre dhe parandalimin e formimin gurrėzave. Gjithashtu largon erėn e keqe tė gojės dhe e pastron atė nga mikrobet.


Pėrdoret pėr fytyrėn dhe flokėt
Soda ėshtė njė produkt shumė i mirė pėr lėkurėn dhe flokėt. Ju mund ta pėrdorni atė pėr tė shmangur irritimin e lėkurės pas rruajtjes. Gjithashtu ajo pėrdoret pėr tė parandaluar puērrat, pasi e pastron trupin dhe fytyrėn nė mėnyrė tė pėrkryer.
Nėse nuk doni t’i lani flokėt me shampon, pėrdorni sodėn, e cila ndėr tė tjera parandalon edhe zbokthin.

Pėrdoreni nė kuzhinė
Soda ėshtė njė pastruese shumė efektive. Duke pėrdorur pak sodė buke nė njė sfungjer apo leckė tė lagur ju mund tė pastroni: yndyrat nė furra dhe mikrovalė; njollat e yndyrės nė mobilie druri; enėt e kuzhinės; frigoriferin nė brendėsi; frutat dhe perimet pėr tu hequr pesticidet.

Soda e bukės pastron rrobat
Pėrdorimi i sodės sė bukės, tretur nė ujė heq njollat e vėshtira nga rrobat tuaja. Soda ndihmon nė heqjen e njollave tė verdha qė mbeten nga djersa nė bluzat e bardha, njollat e ushqimeve si yndyrat apo frutat. Gjithashtu ajo pastron edhe njollat e bojės.

Pėrdorime tė tjera
Ndoshta nuk e keni dėgjuar mė parė, por nė rast zjarri soda mund tė pėrdoret pėr shuarjen e tij.
Veē kėsaj, soda mund t’u ndihmojė nė mbajtjen e buburrecave jashtė shtėpisė apo edhe pėr tė vrarė insektet e tjera.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.