Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Kush e shkurton jetėn e femrave?
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/31 1:20:27 (431 Lexime)Sa herė e kemi pyetur veten se ajo qė jemi duke e bėrė, ėshtė e rrezikshme pėr shėndetin dhe pėr jetėn tonė? Pak herė, pasi para se gjithash, tė gjithė vazhdojnė ta tymosin cigaren, ta ekzagjerojnė me alkoolin dhe tė merren me gjėra kryesisht tė dėmshe. Sipas shumė studimeve, veprimet e pėrditshme tė gabuara mund tė kenė efekt negativ nė jetėn tuaj. Cilat janė ato? T’i shohim dhjetė gjėrat qė e shkurtojnė jetėn e femrave!

Nėse uleni mė shumė se dy orė nė ditė

Mbi tė gjitha pėr ato qė punojnė nė zyrė, ėshtė e pashmangshme qė kjo ndodh. Mirėpo, sipas disa kėrkuesve australianė, jetėgjatėsia reduktohet pėr disa vite, duke mbetur e ulur pėr njė kohė superiore prej 2-3 orėsh. Njė efekt qė nuk do tė mund tė anulohej as me njė formė tė mirė fizike.


Sa herė e kemi pyetur veten se ajo qė jemi duke e bėrė, ėshtė e rrezikshme pėr shėndetin dhe pėr jetėn tonė? Pak herė, pasi para se gjithash, tė gjithė vazhdojnė ta tymosin cigaren, ta ekzagjerojnė me alkoolin dhe tė merren me gjėra kryesisht tė dėmshe. Sipas shumė studimeve, veprimet e pėrditshme tė gabuara mund tė kenė efekt negativ nė jetėn tuaj. Cilat janė ato? T’i shohim dhjetė gjėrat qė e shkurtojnė jetėn e femrave!

Nėse uleni mė shumė se dy orė nė ditė

Mbi tė gjitha pėr ato qė punojnė nė zyrė, ėshtė e pashmangshme qė kjo ndodh. Mirėpo, sipas disa kėrkuesve australianė, jetėgjatėsia reduktohet pėr disa vite, duke mbetur e ulur pėr njė kohė superiore prej 2-3 orėsh. Njė efekt qė nuk do tė mund tė anulohej as me njė formė tė mirė fizike.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.