Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Bekim Neziri i BDIs turpėrohet nė MTV, tregon analfabetizėm! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/27 7:30:25 (629 Lexime)Edhe pse ēdo qytetar nė Maqedoni e din qė deri nė vitin 2002 nė Maqedoni ka pasur sistem tjetėr zgjedhor, e jo me 6 njėsi, kėtė nuk e din shefi i shtabit zgjedhor tė BDI-sė, Bekim Neziri. Duke polemizuar nė njė debat nė MTV me profesorin Hasan Jashari lidhur me balancimin e 6 njėsive zgjedhore, Neziri ėshtė turpėruar duke i thėnė Jasharit se pse nuk kanė balancuar njėsitė nė kohėn kur ai ka qenė zėvendėsministėr (para vitit 1998)! Neziri lėre qė nuk e din se si ka qenė mė herėt sistemi zgjedhor nė Maqedoni, por edhe ka refuzuar t’i dėgjojė sqarimet e profesorit Jashari se sistemi ka qenė krejt ndryshe. “Ndoshta nuk ka qenė kėshtu, por ka qenė 90-95 pėr qind kėshtu”, ka insistuar Neziri.


Kjo e ka nxjerrė nga takti profesorin Jashari, i cili ja ka bė me dije Nezirit se nuk ėshtė knej pari me qėndrimet e veta. “Ju nuk e dini ēfarė iniciativa kemi bė ne nė kohėn tonė. Dihet se ēfarė lufte ka bė PPD nė Qeveri dhe nė Parlament dhe dihet se ēfarė lufte bėni ju. Dallimi ėshtė i madh”, ka theksuar Jashari

Ndryshe, deri nė vitin 1998 shumica e deputetėve nė Maqedoni janė zgjedhur sipas sistemit tė shumicės, kurse nga vitit 2002 me sistem proporcional me 6 njėsi zgjedhore. Kėto dy sisteme nuk janė as 5 pėr qind tė ngjashėm, e jo mė 95 pėr qind, siē vlerėson Neziri.

Debatin e plotė mund ta pėrcillni nė videon mė poshtė, kurse paraqitjen skandaloze tė Nezirit nga minuta 14./lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.