Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Rajoni : Pas 25 vitesh udhėheqje largohet Gjukanoviē, ja kryeministri i ri i Malit tė Zi
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/26 2:10:54 (376 Lexime)Kryesia e Partisė Demokratike tė Socialistėve (DPS) qė fitoi zgjedhjet nė Malin e Zi, ka mbajtur mbrėmė seancėn e cila, u drejtua nga kryetari Milo Gjukanoviē, duke vendosur qė mandati pėr tė formuar qeverinė e ardhshme do bėhet nga zv.kryetari i DPS, Dushko Markoviē. Kjo don tė thotė se kryeministri i ardhshėm malazez do jetė Markovic, pas 25 vitesh udhėheqje tė kryeministrit Gjukanovic.


Kush ėshtė Dushko Markoviē?

Dushko Markoviē ėshtė lindur nė 6 korrik 1958 nė Mojkovcė. Diplomoi pėr drejtėsi nė Kragujevac (Serbi) nė 1983, ndėrsa tre vitet pasardhėse punoi nė organet e drejtėsisė nė vendlindje.

Nga 1989 deri 1991 ka qenė kėshilltar nė komunėn Mojkovac, ndėrsa nga 1991 deri nė 1998 sekretat nė qeverinė e republikės sė Malit tė Zi. Mė pas ka punuar nė sherbimet informartive dhe tė sigurisė nga 1998 deri 2005, duke u kurorėzuar si drejtor i Shėrbimit Sekret nga 2005 deri 2010.

Nė vitet e fundit ka qenė ministėr pa portofol, pėr t’u kurorėzuar sipas gjitha gjasave kryeministėr pas pak ditėsh. Ai pritet tė bėjė koalicion me partitė shqiptare, boshnjake dhe kroate qė fituan tre deputetė.

/Bota sot/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.