Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Tė ndryshme : Simptomat e kancerit !
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/10 15:06:37 (446 Lexime)


Mjekėsia ka pėrparuar shumė , uke bėrė qė ēdo vit tė gjinden kura tė ndryshme qė ndihmojnė nė mjekimin e kancerit, zgjatjen e jetės si dhe nė raste tė caktuara kur ai zbulohet herėt, d.m.th nė kohė, edhe ta largojnė atė.

Pėr ta zbuluar atė sa mė herėt duhet tė I kushtoni rrėndėsi simptomave qė ju shfaqen.
Kėto janė disa simptoma tė kancerit :

Kolliteni shpesh : Ky mund tė jetė ndonjė virus, mirėpo nėse ju vazhdimisht ngacmoheni nga kolli, bėjeni njė vizitė te mjeku.

Humbja e peshės pa dietė: Nėse ju pėr njė kohė tė shkurtėr keni humbur shumė peshė dhe kjo pa vullnetin tuaj, d.m.th pa ndonjė dietė , ėshtė shenjė qė diēka nuk shkon me juve.

Dhimbje tė shpeshta nė nyje : Nėse keni vazhdimisht dhimbje nė nyje, vizitoni mjekun. Nuk d.m.th qė ju jeni i prekur nga kanceri,por kjo ėshtė njė simptomė shumė e rėndėsishme qė nuk duhet anashkaluar.

Pika tė ndryshme qė shfaqen nė lėkurė : Kjo mund tė vijė si pasojė e sėmundjes sė kancerit.

Dhimbje e syrit : Simptoma e kancerit tė s yrit mund tė jetė dhimbja e vazhdueshme qė ju mund keni nė sy, kėshtu qė mos e neglizhoni.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit