Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Fakte: Policia Financiare ka hapur hetime pėr Abdulaqim Ademin !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/24 9:57:53 (637 Lexime)EKSKLUZIVE: Policia Financiare ka hapur hetime pėr ish ministrin Abdulaqim Ademi dhe bashėpuntorėt e tij Muhamet Hoxha dhe Armir Sadiku

Burime brenda Policisė Financiare na konfirmuan se janė duke hetuar Abdualqim Ademin dhe kabinetin e tijė pėr shkeljet ligjore tė paraqituara nė raportin e revizionit, mėsohet se nė hetime janė tė pėrfshirė edhe Armir Sadiku shefi kabinetit tė Ademit si dhe Kėshilltari i tijė Muhamet Hoxha, i cili njėherit ėshtė edhe zėdhėnės i qeverisė dhe kėshilltar i Musa Xhafrit.


Nė ministrinė e Abdulaqim Ademi – harxhime skandaloze, punėsime “fantome”, hotele luksoze, dreka e darka. Sipas Raportit tė Revizionit nė Ministrinė sė Arsimit pėr vitin e kaluar ka gjetur njerėz Fantom , harxhime joracionale, shpenzimet pa masė nė hotele, benzinė si dhe dhe restorante.Tė punėsuarit kanė harxhuar pėr taksi jashtė orarit tė punės, nuk janė gjetur librat e pėrkthyera tė literaturės profesionale, gjitha kėto lukse dhe keqpėrodime tė ekipės sė ish-ministrit Ademi, qytetarėve u kanė kushtuar miliona euro.

Dilema e Drejtorisė sė Policisė Financiare ėshtė vallė kėto shpenzime maramendeėse dhe shkelje ligjore janė bėrė nga injoranca dhe shpėrdorimi pa kontroll i detyrės apo ndoshta kjo ėshtė njė shpėrlarje parashė?Jeta luksoze e shumėmilionėshe e Abdulaqim Ademit dhe familjes sė tij, kapitali i pėrnjėhershėm i Muamet Hoxhės dhe Aktivitete e dyshimta tė Armir Sadikut kan qenė bazė pėr dyshime pėr Policinė Financiare, vallė kjo treshe ka funksionuar si bandė e organizuar kriminale.Jeta prej milioneri e familjes Ademi ėshtė njė temė qė pėrflitet ndėr vite nė RM, do ti numrojmė disa vetėm, si vetura prej 50.000 euro VW Pasat e viti 2016 e Abdualqim Ademit, vetura BMW M7 e vitit 2016 e Elmudin Ademit nė vlerė prej 85.000 euro, kompania ScreenMedia me kapital tė dyshimt multimilona euro, objekte dhe ndėrtesa, vila nė Kondėr tė Dielit dhe nė Greqi, Jahta luksoze milona euro, vallė shum e rastėsishme apo ministri ka kapur peshkun e artė dhe i ka plotėsuar dėshirat?
Gjithashtu ėshtė shumė misterioze paraqitja e Muhamet Hoxhės nė koluaret e BDI-sė, deri nė 2006 si i papunė, njėherit ariti nė majat e piramidės, gjithnjė pranė Abdulaqim Ademit dhe Musa Xhaferit, vallė Muhamet Hoxha me rrogė administratori ariti tė bėjė kapital maramendės, pėr njė kohė shumė tė shkurtėr Banesa 90 metra katrore nė lagjen Ēair nė vlerė prej 70.000 euro, shtėpi nė formė pallati nė vlerė prej 300.000 euro, vetura luksoze shpenzime pa limit.
Edhe Armir Sadiku, shef i kabinetit tė Abdulaqim Ademi qė nga fillimi i karierės politike tė Ademit, ėshtė njė figurė shumė kontraverze pėr opinionin, dhe i njohur pėr aktivitete tė dyshimta koruptive qė ka qenė gjithnjė nė shėrbim tė ambicjeve kriminele tė Klanit tė Abduaqim Ademit dhe gjatė gjithė kėsaj periudhe ka luajtur rrol shum tė rrėndėsishėm pėr realizimin e kėtyre aktiviteteve kriminale.
Ngelet tė shofim si do tė rrjedhin aktivitetet ligjore tė Policisė Financiare dhe institucioneve tjera kompetente tė cilat janė tė obliguara tė hetojnė me publikimin raportiti tė revizionit, dhe konstatimin e paregullsive ligjore. Vallė do tė konstatohet korelacioni i shkeljeve ligjore tė konstatuara nė raport dhe dėmtimi i buxhetit tė shtetit nė raport me kapitalin e dyshimt tė trshes Ademi-Hoxha-Sadiku?

/fakte.net


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.