Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Ēaji mė i mirė kundėr gripit
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/24 0:51:59 (510 Lexime)Jeni ftohur? Keni dhembje fyti? Po pėrjetoni simptomat e gripit? Kemi zgjidhjen mė tė mirė pėr ju.

Pasi qė stina e ftohjes dhe gripit po afron dhe tė gjithė ne nganjėherė jemi me grip apo ftohemi, kemi menduar pėr njė recetė qė do tu ndihmonte tė liroheni nga kėto simptoma, kėshtu qė sa herė tė ndjeheni tė sėmurė, ju e dini se si tė shpėtoni nga kjo.


Nxehtėsia dhe xhenxhefili ju ngrohin menjėherė, xhenxhefili dhe limoni ju pastrojnė sinuset, ndėrsa xhenxhefili dhe mjalti, largojnė dhimbjet nga fyti juaj. Pėr pėrgatitjen e ēajit nga xhenxhefili, limoni dhe mjalti ju duhet tė veproni si mė poshtė:

Pėrbėrėsit:

Njė copė e vogėl rrėnjė xhenxhefili tė freskėt (nuk ka nevojė pėr qėrim),
1 lugė gjelle lėng limoni i freskėt i sapo shtrydhur,
1 lugė gjelle mjaltė, ose mė shumė pėr mė shumė shije.

Pėrgatitja:

Vendoseni xhenxhefilin nė njė enė me ujė pėr vlim, vlojeni atė pėr 3 minuta. Nė ndėrkohė, vendosni lėngun e limonit dhe mjaltin nė njė filxhan tė madh. Shtoni ēajin e xhenxhefilit nė filxhan pas vlimit. Pėrzieni qė tė shkrini mjaltin, shijojeni, dhe shtoni mė shumė mjaltė nėse dėshironi mė shumė shije.

Koha e pėrgatitjes: 10 minuta. Sasia: Pėr njė person.

Kėnaquni! Pėr njė stinė pa ftohje dhe grip.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.