Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Anketa e fundit: BESA dhe BDI nė garė tė ngushtė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/23 7:25:06 (692 Lexime)Lėvizja Besa jo vetėm qė konfirmohet si parti e dytė nė bllokun politik shqiptar, por edhe diferenca e BDI-sė po shkrihet dhe tashmė ėshtė minimale. Ky ėshtė rezultati i anketės sė fundit tė Institutit pėr Hulumtimin e Politikave dhe Qeverisjes sė Mirė (IHPQM) tė publikuar sot. Sipas kėsaj ankete, BDI ėshtė akoma nė krye me 13.4%, por dallimi ndaj Lėvizjes Besa tashmė ėshtė vetėm 3%. Me 10.2% Besa ėshtė bindshėm nė vend tė dytė, pėrpara PDSH-sė me 6.3% dhe LR PDSH-sė e cila ka rejting prej 5%.

1.9% e tė anketuarve janė shprehur pėr RDK-nė e Fadil Zendelit, ndėrsa 1.3% me atė tė Vesel Memedit. Partia Uniteti ka pėrkrahjen e vetėm 0.8% tė tė anketuarve, ndėrsa 4% janė deklaruar se do tė votojnė LSDM-nė nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Mbetet i lartė numri i atyre qė nuk duan tė deklarohen ose nuk kanė vendosur pėr kė do tė votojnė.

Ndryshe, krahasuar me anketėn e fundit e Institutit tė njėjtė, BDI ka rėnie prej 1.2%, ndėrsa Lėvizja Besa ka ngritjen mė tė madhe tė rejtingut, nga 7.8% nė 10.2%. IHPQM ka qėlluar thuajse nė 100% rezultatet e zgjedhjeve tė fundit parlamentare nė vitin 2014.

Edhe Instituti Republikan Amerikan (IRI) nė 3 anketat e fundit tė saj ka nxjerrė renditje tė ngjashme tė partive politike nė bllokun politik shqiptar.

/shenja


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.