Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Filmi i ri “Bisedė pėr jetėn” ėshtė xhiruar dhe nė Kėrēovė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/21 4:39:47 (1035 Lexime)Nė kėtė film luajnė aktorėt Dibran Tahiri, Burhan Amiti, Qėndresa Loki, Elmir Sejfullai, Besfort Idrizi dhe Agan Abdulla, shkruan KultPlus

Filmi i metrazhit tė shkurtėr “Bisedė pėr jetėn” do tė shfaqet premierė mė 4 nėntor, kanė bėrė tė ditur protagonistėt e kėtij projekti filmik. Sipas njoftimit filmi do tė shfaqet nė mjediset e Kinotekės nė Shkup prej orės 20:00.


“Bisedė pėr jetėn” ėshtė njė dramė psikologjike me skenar tė Agim Morinės dhe me regji tė Agim Abdullah, ndėrsa producent ėshtė Bunjamin Kurtishi. Ngjarja e kėtij filmi zhvillohet nė ditėt e sotme, por kthehet edhe nė kohė, nė viti 1976. Filmi ėshtė xhiruar nė tre lokacione, nė Tetovė, nė Shkup dhe nė Kėrēovė.

“Bisedė pėr jetėn” prezanton jetėn e njė poeti kinse tė njohur shqiptar, i cili si pasojė e njė ngjarje dashurie tė dėshtuar nė rini, nė moshė tė shtyrė heq dorė nga gjithēka dhe vjen deri nė prag tė vetėvrasjes. Ky ėshtė Vullneti, gjyshi i cili rrezikon tė humbė jetėn nga dashuria e dėshtuar. Vajza e cila e kishte sjellė nė kėtė gjendje ishte Anita, ajo vinte nga Kėrēova por qė kishte studiuar nė Spanjė dhe kjo ndodhė nė vitin 1976. Nipi i Vullnetit, si njė djalė i menēur, kur shkon nė fshat e gjen gjyshin nė njė situatė shumė tė rėndė dhe duke dashur tė gjejė njė zgjidhje ai bėnė gjithēka qė ta shpėtojė gjyshin dhe ta rikthejė nė jetė, ėshtė boshti i rrėfimit tė kėtij filmi.

Kėto personazhe vijnė nėn interpretimin e aktorit Dibran Tahiri, i cili luan Vullnetin plak, ndėrsa aktori Burhan Amiti interpreton Vullnetin nė rininė e tij. Nė film luajnė edhe Qėndresa Loki, Elmir Sejfullai, Besfort Idrizi dhe Agan Abdulla.

“Bisedė pėr jetėn” ėshtė realizuar nga produksioni Galaktika Pictures dhe me mbėshtetje tė Agjencisė pėr film tė Republikės sė Maqedonisė.
/prishtinapressFaqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.