Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Turqia paralajmėron pėr Luftėn e Tretė Botėrore !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/19 2:15:06 (381 Lexime)“Lufta siriane ėshtė duke e rrokullisur me shpejtėsi botėn drejt njė konflikti tė armatosur global, ku Rusia dhe Shtetet e Bashkuara do ta gjejnė veten pėrballė njėra-tjetrės shumė shpejt nėse nuk gjendet njė zgjidhje e pėrbashkėt”.

Ky ėshtė paralajmėrimi i mbėrritur nga Turqia, njė vend i pėrfshirė vetė drejtpėrdrejtė nė luftėn siriane me bombardime dhe ndėrhyrje tė shpeshta nė terren nė zonat nė Veri dhe Veri-Perėndim tė Sirisė, raporton Top Channel.

“Nėse kjo lojė tėrhiq e mos e kėput vazhdon, mė lejoni qė tė jem i drejtpėrdrejtė, do tė mbėrrijmė nė njė pikė kur Shtetet e Bashkuara dhe Rusia do tė jenė nė luftė me njėra-tjetrėn”, deklaroi para gazetarėve, zv.kryeministri turk, Numan Kurtulus.


Ndėrkohė, bisedime tė reja pritet tė nisin nė Zvicėr mes Shteteve tė Bashkuara dhe Rusisė, nė pėrpjekje pėr tė arritur njė armėpushim tė ri nė Siri.

Sekretari i Shtetit, John Kerry dhe homologu rus Sergei Lavrov aktualisht ndodhen nė Lozanė, ku po zhvillojnė njė takim me delegatė nga Turqia, Arabia Saudite, Irani dhe Katari.

Qė nga rėnia e armėpushimit afatshkurtėr nė shtator, Siria dhe aleatja e saj Rusia kanė rinisur bombardimet nė qytetin e kontrolluar nga rebelėt, Alepo.

Grupet e bamirėsisė kanė bėrė vazhdimisht thirrje pėr njė armėpushim 72-orėsh pėr tė mundėsuar shpėrndarjen e ndihmave, por zyrtarėt kanė hedhur poshtė ēdo kėrkesė.

Ditėn e premte agjencitė ruse tė lajmeve cituan sekretarin Kerry tė thoshte se nuk kishte ndonjė pritshmėri tė madhe nga bisedimet. Nga ana tjetėr, presidenti sirian Bashar al Assad ėshtė zotuar se do tė vazhdojė “spastrimet” e qytetit tė Alepos nga rebelėt.

Ai deklaroi pėr njė nga agjencitė ruse se, “fitorja nė Alepo do tė jetė njė trampolinė pėr tė ēliruar tė gjitha pjesėt e tjera tė vendit nga terroristėt”.

Ndėrkohė, mbi 370 persona kanė mbetur tė vrarė nga bombardimet nė qytetin lindor, sipas Observatorit Sirian tė tė Drejtave tė Njeriut, me bazė nė Londėr.

Shoqata deklaron se njė numėr i madh civilėsh kanė vdekur gjithashtu nga sulmet e rebelėve nė zonat e Alepos tė kontrolluara nga trupat qeveritare.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.