Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Kush ėshtė mė e shpejt, breshka apo lepuri? (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/14 9:00:15 (386 Lexime)Thuajse tė gjithė e dinė fabulėn se si breshka mund lepurin nė garėn e shpejtėsisė, por qė kjo tė ndodhte edhe nė realitet, pak kush mund ta imagjinonte.

E si pėr tė provuar tė vėrtetėn e fabulės ėshtė realizuar njė garė mes njė lepuri dhe njė breshke. Ashtu si nė fabul, lepuri merr menjėherė kryesimin e garės, por para finishit ai ndalon, duke menduar “Ka plot kohė pėr tė pushuar pak”.


E ndėrsa fabula merr jetė nė realitet, risjellė edhe njė herė moralin e saj se: Duke ecur ngadalė, por nė mėnyrė tė vazhdueshme, mund tė fitosh garėn./lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.