Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : A e dini se ēka ndodh nėse e shtrydhni qepėn nė lėkurė?
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/12 0:48:44 (1398 Lexime)A e keni ditur qė qepa mund tė jetė ndihma e parė tek djegiet e rėnda. Qepa jo vetėm qė ėshtė pėrbėrės i pashmangshėm i shumė gjellėve, por ėshtė edhe magji e vėrtetė kur ėshtė fjala pėr shėrimin e disa sėmundjeve dhe tė disa problemeve shėndetėsore! Kėto janė disa mėnyra nė tė cilat mund t’a pėrdorni nė mėnyrė tė efektshme.
Kundėr djegieve
Me siguri sė paku njė herė nė jetė jeni djegur. Herėn tjetėr kur ju ndodh kjo gjė, priteni njė copė qepe dhe shtrydheni nė zonėn e djegur tė lėkurės. Veprimi i saj natyral antisepktik dhe sedativ do tė pengojė shfaqjen e infeksioneve dhe tė vragave tė mėvonshme.
Zbut dhimbjet nga pickimi i insekteve
Nė rast se njė insekt ju ka pickuar gjėja e parė qė ju duhet tė bėni ėshtė tė kafshoni njė qepė dhe ta vendosni mbi lėkurė. Sė shpejti do tė zvogėlohen ėnjtjet dhe do tė parandalohet reaksioni alergjik pasi qepa ka veti antiinfamatore.
Shėron prerjet
Mund tė ketė efekte tė dobishme nė rastin e njė prerje tė papritur. Sė pari thjesht aplikoni njė fetė qepė mbi vendin e prerė pėr parandalimin e infeksionit, pastaj, aplikoni disa fletė qepė, rrjedhimisht plaga do tė pastrohet dhe gjakderdhja do tė ndalet shumė shpejt.
Qepa shėron infeksionet
Shtypni njė gjysmė qepė duke krijuar njė masė homogjene dhe aplikojeni nė zonėn e infektuar. Pas disa orėsh, infeksioni do tė fillojė tė dalė nga trupi. Plaga duhet tė pastrohet rregullisht dhe procedura tė pėrsėritet derisa infeksioni tė ketė dalė jashtė trupit.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.