Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Gjermania, vizė pune nė vend tė azilit pėr ballkanasit !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/11 2:19:15 (783 Lexime)Mbi 17.000 vetė nga Ballkani Perėndimor kanė ardhur sė fundi pėr punė nė Gjermani. Ardhja e tyre ėshtė bėrė nė bazė tė njė rregulloreje tė posaēme pėr vendet e Ballkanit tė miratuar para njė viti.

Numri i azilkėrkuesve tė rinj nga tė ashtuquajturat shtete tė Ballkanit Perėndimor ėshtė pakėsuar dukshėm, njėkohėsisht mijėra vetė kanė ardhur pėr punė nė Gjermani. Nė gjashtė muajt e parė tė kėtij viti, nė rrugė legale kanė ardhur 17.184 vetė nga Serbia, Maqedonia, Shqipėria, Bosnjė dhe Hercegovina, Mali i Zi dhe Kosova, pėr tė punuar kėtu, bėri tė ditur tė hėnėn nė Berlin, Thomas Liebig nga Organizata pėr Bashkėpunimin Ekonomik dhe Zhvillimin (OECD) .


Rregullorja e veēantė pėr migrantėt e punės nga shtetet e Ballkanit Perėndimor qe vendosur nė tetor 2015. Ajo ėshtė e kufizuar deri nė vitin 2020. Rregullorja parashikon qė edhe punonjės pa kualifikime tė veēanta mund tė aplikojnė qė nė atdheun e tyre pėr njė vizė pune nė Gjermani. Pėr azilkėrkuesit kjo vlente vetėm nėse ata e tėrhiqnin kėrkesėn e azilit dhe largoheshin menjėherė nga Gjermania.

Disa shtetet tė Ballkanit ishin nė 2015 nė listėn e shteteve kryesore prej nga vinin azilkėrkues nė Gjermani. Nė gusht tė kėtij viti nė kėto vende vazhdonte tė bėnte pjesė vetėm Shqipėria./dw

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.