Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Panxhar, mollė, karotė : Lėngu i jetės, ja sėmundjet qė parandalon
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/7 5:43:37 (1003 Lexime)Lėngu i freskėt i panxharit, mollės dhe karrotave ėshtė konsideruar si lėngu i jetės qė nė kohėt e lashta nė Kinė pėr shkak tė vlerave tė shumta ushqyese qė mbart, transmeton shendeti.al


Ja pėrfitimet qė merrni nėse e pini ēdo mėngjes kėtė lėng tė freskėt:

Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene
Lufton radikalet e lira nė trup
Parandalon sėmundjet e mėlēisė, pankreasit, veshkave
Trajton ulēerėn e stomakut
Nxit sistemin imunitar
Pėrmirėson shikimin, eleminon sytė e kuq nga lodhja
Pėrmirėson shėndetin e lėkurės
Kuron infeksionet e fytit
Eleminon toksinat dhe mbeturinat nga zorrėt
Pėrshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon tė bini nė peshė
Ėshtė e kėshillueshme pėr anemikėt
Pėrmirėson kujtesėn
Ju ndihmon tė flini
Ul tensionin e lartė tė gjakut
Qetėson dhimbjet menstruale

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.