Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Nė Kėrēovė kundėrshtohet dygjuhėsia nė Maqedoni (Video)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/10/3 3:28:47 (1756 Lexime)Opcioni qytetar Maqedonas (OQM) ėshtė kundėr federalizimit dhe dygjuhėsisė nė tėrė territorin e Maqedonisė. Pėr kėtė parti, dygjuhėsia paraqet njė hap drejt federalizimit tė vendit, pėrcjell Telegrafi Maqedoni.

OQM-ja deklaron se kjo ēėshtje ėshtė rregulluar me kushtetutė nė komunat ku, sipas tyre, ka mė sė paku 25% popullsi etnike tjetėr.


Prandaj, OQM-ja konsideron se tezat e kėtilla janė vetėm njė lojė parazgjedhore, ndėrkaq zgjedhjet e 11 dhjetorit, nėse mbahen, kjo parti i konsideron si referendum pėr deklarimin e qytetarėve ”pėr” ose ”kundėr” dygjuhėsisė dhe federalizimit tė Maqedonisė./Telegrafi/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.