Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Hani 5 arra nė ditė: Efekti ėshtė i pabesueshėm !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/28 7:20:00 (872 Lexime)Arrat konsiderohen si super-ushqim sepse janė tė mbushura me vlera ushqyese, duke pėrfshirė fenolet, vitaminė E, antioksidantė etj.
Nėse i pėrfshini vetėm pesė arra nė ditė nė dietėn e rregullt, ekspertėt shėndetėsorė thonė se do tė ‘gėrryeni’ shumė tė mira shėndetėsore.


Kėto janė disa nga tė mirat shėndetėsore qė i sjell konsumimi i pesė arrave nė baza tė pėrditshme:
– Zvogėlon madhėsinė e belit pėr rreth gjysmė inēi
– Zvogėlon kolesterolin
– E pėrmirėson shėndetin e trurit
– I zvogėlon mundėsitė pėr zhvillimin e sėmundjeve tė zemrės
– Zvogėlon rrezikun e diabetit
– Promovon flokėt e shėndetshėm dhe tė fortė
– Parandalon kancerin
Pra, siē po e shihni ka shumė arsye se pėrse duhet tė pėrfshihen arrat nė dietat tuaja.
Disa nga tė mirat tė tjera qė i sjell konsumimi i arrave janė: stabilizon stresin, lufton rrezatimet e lira tė cilat shkaktojnė sėmundjet e zemrės, parandalojnė depresionin dhe simptomat e ADHD-sė, zhbllokon arteriet e bllokuara etj.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.