Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Ushqimi djegės rrit testosteronin tek meshkujt
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/28 0:41:25 (769 Lexime)Hormoni qė kontrollon rritjen, zhvillimin, sundon edhe mbi vrullin seksual.

Pėrbėrėsit siē janė hudhra, speci djegės, wasabi, xhenxhefili ose rrika i japin djegėsinė ushqimit. Erėzat dhe ushqimi me erėza pėrdoren nė kuzhinė dhe pėr qėllime mjekėsore nė tė gjithė kontinentet.

Meshkujt qė konsumojnė ushqim djegės kanė nivel tė lartė testosteroni. Ky ka qenė zbulimi i shkencėtarėve nga Universiteti i Grenoble tė cilėt studiuan pėrmbajtjen e ushqimeve pikante dhe nivelin e hormoneve.

Nė njė shkrim pėr tė pėrditshmen prestigjioze “The Telegraph”, ėshtė sqaruar se kėto rezultate janė nė pėrputhje me studimin e njė sėrė sjelljesh tek meshkujt.

Nė studim morėn pjesė 114 burra tė moshės 18 deri 44-vjeē.

Ata provuan ushqime pikante dhe rezultatet treguan se ata qė konsuamuan nivele tė larta ushqimi djegės, kishin nivel tė lartė testosteroni.

Hormoni i testosteronit luan njė rol tė rėndėsishėm tek meshkujt. Ai kontrollon rritjen, zhvillimin dhe sundon mbi vrullin e tij seksual.

Ushqimi djegės, poashtu ndihmon nė humbjen e peshės, parandalon kancerin, ul presionin e gjakut, mbron zemrėn si dhe ndihmon nė uljen e stresit./Telegrafi/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.