Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Ja me ēfarė ta pėrzieni mjaltin pėr efekte tė mrekullueshme nė organizėm!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/26 0:49:07 (1245 Lexime)Ndoshta keni dėgjuar pėr pėrfitimet e tė ngrėnit mjaltė, por a e dini se ēfarė ndodh me trupin tuaj nėse pini ujė me mjaltė, shkruan shendeti.com.al.

Ja si duhet pėrgatitur:
Vendosni njė lugė ēaji mjaltė nė njė gotė me ujė tė vakėt dhe pėrziejeni mirė. Mjalti do tė shkrihet me ujin, gjė e cila sjell shumė pėrfitime shėndetėsore nėse konsumohet me stomak bosh.Ja disa nga pėrfitime shėndetėsore:

Forcon sistemin imunitar dhe ėshtė i shkėlqyer nė luftėn kundėr bronkit.
Pastron traktin e tretjes nga parazitėt.
Ajo liron trupin nga toksinat.
Ka veti antibakteriale dhe antivirale.
Pėrmirėson zorrėn e trashė dhe shkatėrron mikroorganizmat.
Gjithashtu mund tė ndihmojė pėr urinimin e pakontrolluar gjatė natės.
Ja si duhet ta konsumoni:
Pėr qėllime parandaluese pini kėtė pėrzierje nė mėngjes me stomakun bosh. Pijeni shpejt. Barku hapet si njė valvul dhe uji shpejt hyn nė traktin e tretjes. Mund tė konsumohet edhe para gjumit, sepse lehtėson punėn e veshkave. Nga ana tjetėr, kjo pije do ta bėjė lėkurėn tė ndritshme dhe tė butė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.