Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : BDI dhe PDSH nuk propozojnė dėshmitarė nė komisionin anketues ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/9 13:33:59 (499 Lexime)


Edhe pse dėgjohej zėri i tyre nė materialet e pėrgjuara qė i publikoi opozita, dy partitė shqiptare, BDI dhe PDSH, tė pa interesuara pėr tė propozuar dėshmitarė pėr komisionin anketues.
Sipas deputetit tė BDI-sė Talat Xhaferi , dėshmitarėt kryesorė pėr aferėn e pėrgjimeve, janė propozuar nga dy partitė maqedonase. Ai thotė se varėsisht nga deklaratat e tyre, nėse paraqitet nevoja pėr dėshmi tė reja, BDI do tė propozoj dėshmitarė tė ri.

“Fakti se nė seancėn paraprake BDI-ja, nuk ka propozuar dėshmitarė qė do ti dėgjonte apo ti hetonte, bazohet se nė atė se dy subjektet mė tė mėdha ja kanė propozuar dėshmitarėt kyēė tė cilėt janė bartėse funksioneve nė RM. Nga pėrgjigjet paraprake tė tyre do tė buronte nevoja pėr pėrcaktim tė dėshmitareve tė rijė tė mundshėm nė fakte qė BDI, thotė se bartėsit e institucioneve kanė pėrgjuesin politike tė zbardhė kėtė proceset dhe sipas nevojės duke bazuar nė rregulloren e punės komisionit anketues, kemi tė drejtėn nė ēdo momente tė paraqitjes sė dėshmitareve tė mundshme nė momentin kur do tė kemi tė qartėsuar situatės se ēka ėshtė e nevojshme parimore tė shqiptareve tė Maqedonisė dhe komfor tė asaj do tė jenė dėshmitarėt e duhet tė propozuar rrethe rrethanave tė materialeve se ekzistojnė dhe nuk kanė gjetur dritėn nė publikė”, thotė Xhaferi.

“Jo vetėm ne si PDSH, por edhe qytetarėt janė tė bindur qė ne nuk ju besojmė njerėzve tė cilėt gjenden nėpėr institucione”, tha Ernad Fejzullahu.

Pėrgatiti: Zimer Jashari /tv21


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.