Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Produkti qė duhet tė shmangni pėr tė parandaluar rritjen e qelizave kanceroze…qė tani
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/21 0:16:47 (1002 Lexime)Nė vitin 1920, fitues i ēmimit Nobel Dr. Otto Warburg vėrtetoi tezėn se qelizat kanceroze ushqeheshin nga sheqeri artificial. Ai besonte se kur trupi furnizohej me sasi tė mėdha sheqeri, prodhonte kimikate tė ndryshme qė nxisnin pėrparimin e qelizave tė kancerit dhe mosfunksionim nė nivel qelizor.

Kjo teori vazhdon tė pranohet edhe nė ditėt e sotme dhe nė sajė tė hulumtimeve ėshtė zhvilluar mė tej.


Kur qelizat anormale ushqehen me sheqer artificial ato zhvillohen deri nė atė pikė kur konsiderohen kanceroze. Tė nxitura nga sheqeri kėto qeliza mund tė pėrhapen me shpejtėsi duke prekur organe tė ndryshme.

Eleminimi i sheqerit artificial nga dieta juaj ėshtė ajo ēfarė duhet tė bėni. Ushqimet me sheqer natyral i sigurojnė trupit sheqerin e duhur, vlerat ushuyese dhe vitamina tė ndryshme duke e shndėrruar sheqerin artificial nė tė padobishėm.

Ai tregtohet me kokrra, gjendet nė shumė pije dhe produkte dietike.

Living.al


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.