Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Si tė shėroni tė ēarat nė thundėr
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/19 4:17:50 (789 Lexime)


Arsyet kryesore se pse shfaqen kėto tė ēara nė kėmbė janė sepse ju keni lėkurė tė thatė ose ecni zbathur. Disa gjendje mjekėsore si ekzema janė gjithashtu shkaktarė tė dėmit qė i shkaktohet kėmbėve, shkruan Shendeti.com.

Qė tė parandalohen kėto tė ēara, mirė ėshtė tė pėrdoren kėpucė tė mbyllura nė mėnyrė qė thundra tė mos jetė nė kontakt me mjedisin e jashtėm gjatė gjithė kohės. Kėshillohet tė pėrdoren atlete tė cilat ndihmojnė edhe nė pakėsimin e presionit qė u behet kėtyre pjesėve tė kėmbėve. Sigurohuni qė kėmbėt tė jenė gjithė kohės tė hidratuara dhe pėrdorni ēorape.

Mė poshtė jepen disa kura shtėpiake se si mund tė shėroni tė ēarat nė thundėr:


Mjalti

Kjo ėshtė edhe mėnyra mė e thjeshtė. Thjesht mjafton tė pėrzieni njė filxhan me mjaltė nė njė legen tė mbushur pėrgjysmė me ujė tė ngrohtė. Zhytini kėmbėt tuaja nė ujė pėr tė paktėn 20 minuta. Pasi tė mbaroni , pastrojini kėmbėt butėsisht. Mjalti ndihmon nė shėrimin e shpejtė tė tė ēarave pėr shkak tė vetive tė tij hidratuese dhe antiseptike. Kjo mund tė bėhet disa herė nė javė, ose aq shpesh sa ju keni nevojė .

Tėrshėrė dhe vaj ulliri

Kjo ėshtė njė maskė e cila fillimisht ėshtė pėrdorur mbi pjesė tė djegura tė trupit dhe aty i ka treguar vetitė e saj tė mrekullueshme tė rigjenerimit tė lėkurės dhe shėrimit tė shpejtė tė plagėve. Pėrzieni 4-5 lugė tėrshėre tė thėrrmuar me pak vaj ulliri deri sa tė formohet njė pastė. Kėtė tė fundit vendoseni nė pjesėn e kėmbės. Lėreni kėshtu pėr mė shumė se 30 minuta. Nė fund lajeni me ujė tė ftohtė. Pėrsėriteni ēdo ditė deri sa tė vini re pėrmirėsimin e kėrkuar.

Banane

Banania njihet si njė nga hidratueset mė tė mira pėr tė qetėsuar dhe shėruar lėkurėn e thatė. Thjesht shtypeni bananen deri sa tė formohet njė masė e butė. Kėtė pėrzierje aplikojeni mbi tė ēarat nė kėmbė. Lėreni pėr 15 minuta dhe pastaj lajeni me ujė tė vakėt. Mund tė bėhet ēdo ditė derisa kėmbėt tė shėrohen.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.