Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Eksperti Juridik Mersim Maksuti flet per kompetencat e BDIs ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/9 12:26:45 (541 Lexime)


Eksperti juridik, Mersim Maksuti, vlerėson se partitė e koalicionit nė pushtet, BDI dhe VMRO DPMNE, jo vetėm qė nuk kanė shkrirje tė mirėfilltė tė platformave, por kanė pėrplasje kompetencash nė qeveri. Pėr ministritė e rėndėsishme qė i udhėheq BDI, sipas Maksutit, VMRO-DPMNE-ja ka vendosur zėvendėskryeministra me mė shumė kompetenca. Pavarėsisht se BDI-ja menaxhon me Ministrinė e Ekonomisė, mes ministrit tė ekonomisė Bekim Neziri dhe zėvendėskryeministrit pėr ēėshtje ekonomike, Vlladimir Peshevski, ekziston dallim nė fuqinė vendimmarrėse. Sipas Maksutit, ky ėshtė problem politik i cili rrjedh si pasojė e mungesės sė vullnetit politik tė BDI-sė dhe ministrave tė saj.

Ndėr ngecjet mė tė mėdha nė sferėn e Ekonomisė, pavarėsisht se dikasteri udhėhiqet nga ministėr nga radhėt e BDI-sė, mund tė numėrohen ngecja e Zonave tė lira ekonomike nė Tetovė dhe Kėrēovė, premtimet pa rezultat pėr krijimin e klimave tė pėrshtatshme pėr bizneset shqiptare, mospėrfillja e Kėshillit tė Evropės mbi rrezikun qė i shkaktohet parkut nacional “Mavrova” nga projektet pėr hidrocentralet “Boshkov Most” dhe “Fusha Llukovės”, mos pėrgjegjėsia pėr zhbllokimin e produkteve tė importuara nga Shqipėria, gjykimet se kompanitė nuk shfrytėzojnė fondet nga BE-ja dhe tė tjera.

Adrian Kerimi /SHENJA/

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.